Domain Haberleri

2017’nin En İyi Alan Adına Sahip Girişimleri

By , - Domain Haberleri - .
Girişim Domainleri

HONG KONG (dngeek) — Çoğu girişim için en zor şey, girişimlerine verilecek isim, ve ne yazık ki piyasaya açılan bu girişimlerin çoğu, iyi bir alan adı konusunda oldukça başarısız. Eğer sağlıklı bir yükseliş hedefleniyorsa daha fazla kaynak ayırmak iyi bir fikir olabilir. Ancak tabi ki tüm start-up’lar için değil. İşte bu yıl premium alan adı eşliğinde finanse edilerek gerçekleşen 10 girişime ait liste;

Wasabi.com – Boston tabanlı Wasabi, bir bulut depolama şirketi olarak başladı. Şimdi ise Amazon AWS, Microsoft’un Azure ve Google Bulut Platformu gibi devlerle yarışıyorlar. 8.5 milyon dolarlık girişim fonu ve premium bir alan adı kullanıyor.

Capital.com – Fintech şirketi Capital.com, müşterilerinin AI (yapay zeka) kullanarak çeşitli finansal araçlara yatırım yapmalarını sağlayan bir mobil ticaret uygulaması yürütüyor. Başlangıçta 25 milyon dolarlık finansman sağlamış ve ultra premium alan adı “Capital.com”a  sahip.

Circulation.com – Boston merkezli girişim,  lojistik ve taşımacılık hizmetlerini sağlık hizmetlerinde yönetmek için ileri teknoloji kullanıyor. Şirket, ismi ile tam eşleşen premium Curculation.com alan adını kullanıyor.

Pray.com – Kaliforniya merkezli Pray.com, kendisini “bir web sitesi ve kişilerin amaçla yaşamak ve inançla bağlanmak için yardımcı mobil uygulama” olarak tanımladığı özel bir sosyal ağ şirketi. “Pray.com” alan adı satışı hakkında herhangi bir kamuya açık satış verisi olmadığından biraz araştırma sonrası şirketin kurucularından biri ile ilgili bu ilginç satırlara ulaştık.

Outcome.com – Chicago merkezli Outcome, sağlıkla ilgili sonuçlar veren ve insanlık durumunu olumlu bir şekilde teknolojiyle etkileyen bir sağlık hizmeti kuruluşu. Şirket, daha önce ContextMedia olarak biliniyor ve bu yıl Ocak ayında Outcome Health olarak yeniden markalaştırılmış. NamePros’taki James Iles’in belirttiğine göre, ultra premium Outcome.com alan adını edinmeden önce şirket, BuyDomains pazarından OutcomeHealth.com için 3.428 dolar harcamış.

Prefer.com – Prefer, güvenilir uzman profesyonelleri müşterileri ile buluşturan California merkezli bir girişim. İlk olarak 1995 yılında tescil edilen ve 2013’ten beri GoDaddy’de park edilmiş görünen premium alan adı “Prefer.com“u kullanıyorlar.

Dave.com – Los Angelos tabanlı uygulama, yaklaşan giderleri önceden tahmin ediyor ve risk varsa kullanıcıları uyarıyor. Fintech’un, “Dave.com” alan adı için NamePros’taki James Iles, kurucusu Jason Wilk’le alan adı üzerine burada bir konuşması var.

Upgrade.com – San Fransisco merkezli Upgrade, platformu aracılığıyla ücretsiz kredi izleme olanağı sağlayan bir kredi şirketi. Şirket kısa süre önce 60 milyon dolarlık Serisi A fonlama turu düzenledi ve “Upgrade.com” alan adını aldı.

Indi.com – Güney California merkezli Indi, “SnapNames” de 2007’de 22.300 $ satılan, markalar için bir ticari video platformu.

Current.com – Son olarak, işbirlikçi bankacılık çözümleri sunan ve “Current.com” alan adını kullanın Current Şirketi. Eskiden, bir çeşit video haber sitesi gibi görünen alan adı üzerine geliştirilen girişim.

 

Kaynakdngeek.com/2017/09/10-startup-companies-launched-killer-domain-name/

domain haberleri
Diğer ilgili haberler