Domain Haberleri

37.000 $’lık “Fashion.nyc” Ödemesi Yapılmadı

By , - Domain Haberleri - . Etiketler:

ATİNA (od) — Geçen sene yapılan “.nyc” ihalesindeki 3 alan adına ilişkin bir ödeme yapılmadığı görülüyor. 37.000 dolar karşılığında satılan 3 açık artırmadan en yüksek değere ulaşan “Fashion.nyc” için hiç bir para yatırılmadığını gösteren bir ipucum var.

Bu yüzden biraz araştırma yaptım ve 3 açık artırmadaki 5 alan adının (toplam 60 alan adı) ödemelerinin yapılmadığını keşfettim. Daha fazla da olabilir. Bahsettiğim 5 alan adı “Fashion.nyc”, “rentals.nyc”, “Boots.nyc”, “Sneakers.nyc” ve “models.nyc”. “Fashion.nyc” moda temalı “.nyc” açık artırmasının gözdesiy ve en yüksek satışıydı. Bence alan adı asla satılmadı ve eğer satılmış olsaydı en azından bir yerlerde belirtilmiş olması gerektiğini düşünüyorum.

Snapnames’de açık artırmaya çıkarılmış olan “Fashion.nyc” davasında, alan adı ikinci teklif sahibine teklif edildi, ancak reddedildi. 35.000 dolara kadar para ödemeye hazır ancak ücret ödemeyen teklif sahibinden sonra faizini kaybetti. Açık artırmadan alan adı sonuçları Snapnames blogunda güncellenmedi.

“Rentals.nyc”, “Boots.nyc” ve “Sneakers.nyc” ile birlikte “Fashion.nyc”, Afternic’te her biri 30.000 $ “Hemen Al” (BIN) fiyatıyla listeleniyor. Minimum teklif 5.000 $. “Model.nyc” satılık listesinde yok.

Aşağıda, bazı ek ayrıntılarla ödemesi yapılmayan 3 açık artırmadan alınan 5 alan adı verilmiştir:

Fashion.nyc
Açık artırma fiyatı: $37,000
Registrar: Network Solutions
Sahibi: NeuStar, Inc.
Nameserver: ns1.nycpremium.neustar.biz
Listelendiği Yer: Afternic $30,000

Rentals.nyc
Açık artırma fiyatı: $5,700
Registrar: The City of NY Registrar
Sahibi: nycdomains@law.nyc.gov
Nameserver: –
Listelendiği Yer: Afternic $30,000

models.nyc
Açık artırma fiyatı: $2,563
Registrar: hellodotnyc.com
Sahibi: nycdomains@law.nyc.gov
Nameserver: –
Listelenmiyor Afternic

Boots.nyc
Açık artırma fiyatı: $750
Registrar: hellodotnyc.com
Sahibi: nycdomains@law.nyc.gov
Nameserver: –
Listelendiği Yer: Afternic $30,000

Sneakers.nyc
Açık artırma fiyatı: $500
Registrar: Network Solutions
Sahibi: NeuStar, Inc.
Nameserver: ns1.nycpremium.neustar.biz
Listelendiği Yer: Afternic $30,000

 

DOMAINOG: Aslında konunun alan adı haberleri ile çokta bir alakası yok. Yani pek bir haber niteliği taşımıyor. Peki neden yer verdim? Çünkü adamlar üşenmiyor, o ya da bu şekilde en küçük bir detayı bile inceliyor, araştırıyor, sonuca ulaşıyor. Evet, belki bu kadarını bizde yapıyoruz. Ama onlar bunu haber ediyor, ses getirmeye, endüstriyi ayakta tutmaya çalışıyor, küçük büyük demeden ortalığı habere boğmaya, dinamik tutmaya çalışıyorlar. Baksanıza, adam tutmuş, izleri sürmüş ve bunun çakma bir satış olduğunu çıkarmaya çalışmış, bir de paylaşmış. Durumdan kim, ne çıkartır bilmem ama bence takdire şayan bir durum.

 

Kaynak: onlinedomain.com/2017/09/20/domain-name-news/fashion-nyc-sold-domain-auction-37000-never-paid/

 

 

domain haberleri