Domain Haberleri

Alan Adı Sektörünün Tecrübeli İsmi Andee Hill’in Yeni Görev Yeri ICANN

Andee Hill. O tam anlamıyla eğitimli, bir çok sektöre hakim, stratejik yöneticilerle kanka samimiyetinde, iş bitirici, medyatik, akıllı, sempatik ve çekici bir lider. 1999’dan beri alan adı sektörünün içinde. 2013’e kadar Escrow.com’da görev yapıyor. Sonra kendi girişimi EscrowHill.com’u kurmak için görevden ayrılıyor…

By , - Domain Haberleri - . Etiketler: , , ,
Andee Hill

Andee Hill. O tam anlamıyla eğitimli, bir çok sektöre hakim, stratejik yöneticilerle kanka samimiyetinde, iş bitirici, medyatik, NamesCon‘un vazgeçilmezlerinden, akıllı, sempatik ve çekici bir lider. 1999’dan beri alan adı endüstrisinin içinde. 2013’e kadar Escrow.com’da görev yapıyor. Sonra kendi girişimi EscrowHill.com’u kurmak için görevden ayrılıyor (Şu anda site escrow.domains adresine yönleniyor, Hill’in linkedin adresine göre aktif aralığı Kasım 2013-Temmuz 2015).

2 yıllık boşluk nasıl geçti fazla araştırmadım ama tam 2 yıl önce -Temmuz 2015- Donuts‘da İş Geliştirme Direktörü olarak göreve başlıyor. Bu görev, alan adı yatırımcıları ile ilişkilerin geliştirilmesi ve yeni uzantılara olan ilgiler konusunda stratejik bir görevdi. Yaptığı işi ve alan adı sektörünü iyi bilmesi, yaratıcı ve çalışkan olması onu  2 yıl sonra ICANN‘e getirdi. Evet, Andee Hill 16 Ağustos’ta resmi olarak ICANN‘ın Los Angeles bürosunda göreve başlıyormuş. 3 Ağustos’da Twitter sayfasında da Donuts için “akıllı bir şirkette akıllı insanlarla çalışmak çok güzeldi” diye nazik gönderişini de eksik etmemiş.

Tarihlere baktığımızda anlaşılan o ki, Hill, bir yerde 2 yıldan fazla duramıyor ve hepte Temmuz aylarında yeni bir girişime imza atıyor görünüyor. Akıllı insanın hali başka oluyor, her çıktığı yerden alt yapısını biraz daha güçlendirerek ayrılıyor. Bakalım ICANN‘de ki macerası ne kadar sürecek, ICANN‘e nasıl bir katma değer sağlayacak.

 

Haber Arge: www.domainog.com

 

domain haberleri