Domain Haberleri

Alan Adlarının Bebek İsimlerine Etkisi

By , - Domain Haberleri - . Etiketler:

NY (romper) (3′) — Yeni trend, internetin ebeveynlik yaklaşımlarını nasıl şekillendirdiğini ve bir çocuğun çevrim içi varlığını düşünmenin henüz ana karnındayken nasıl başladığını inceleyen bir çalışmada ortaya çıkmış. Araştırmaya göre her 100 ebeveynden 5’i, hamilelik süresince hangi alan adının boşta olduğuna bağlı olarak bebeklerinin adını değiştirmeyi düşündüğünü söylüyor.

GoDaddy adına OnePoll tarafından yapılan araştırmada, Milenyum çocuklarına sahip 24-38 yaş arasındaki ebeveynler ve X kuşağı olarak adlandırılan 39-53 yaş arasındaki ebeveyn var. Çalışma, Milenyum ebevenlerinin yüzde 58’inin ilk sosyal profillerini 10-17 yaşları arasında aldığını, X kuşağı ebeveynlerde ise bu oranın % 10’larda kaldığını söylüyor.

Milenyum ebeveynlerin sadece % 38’i kendi çocukları için bir web sitesi oluşturmayı düşünüyor. X Gen’deki oransa % 20. Bazı ebeveynler (% 37) kişisel web sitelerinin sosyal medyanın yerini alacağına inanmakta ve bunu düşünerek bir web sitesi oluşturmuşlar.

Sonuçlar, internetin bir çocuğun hayatında gittikçe büyüyen bir varlık olduğuna dair net görüşler sağlıyor. Milenyum ebeveynlerinde çocukları henüz yürümeden önce çevrim içi dünyada ortalama 107 fotoğrafı paylaşılmış. Bu rakam X Genli ebeveynlerde ise 56.

GoDaddy’de trendler uzmanı;

İnternette kendi kimliğinize sahip olmak her zamankinden çok daha fazla önemli ve Milenyum nesli bunu herkesten çok daha iyi biliyor. Bugünün ebeveynleri, internetin günlük hayatımızın dokusuna dokunduğunu iyi biliyorlar ve onlara çevrim içi ortamda nasıl iyi görüneceklerini öğretmek çok önemli.

diyor. Anket sonuçları, kendi çevrim içi varlığınıza sahip olmanıza yönelik daha büyük bir kaymaya da işaret ediyor. Kendi dijital kimlikleri hakkında soru sorulduğunda, Milenyumların, kendi alan adına veya web sitesine sahip olma olasılıkları X kuşağına göre iki kata yakın; % 29 – % 17.

Ebeveynlerin doğumdan önce çocuğun alan adını satın almasının ilk 3 nedeni;

  1. Gelecekte kullanmak için % 45
  2. Dijital bebek kitabı olarak kullanma % 42
  3. Çocuklara interneti nasıl kullanacaklarını öğretmek için bir araç olarak kullanmak 42%

Ebeveynlerin gelecekte bir alan adı satın almayı neden planladıklarının ilk 3 nedeni;

  1. Gelecekte kullanma ihtimaline karşın isimlerini rezerve etmek istiyor % 54
  2. Çocuklara interneti nasıl kullanacaklarını öğretmek için bir araç olarak kullanmak 46%
  3. Çocuklarının çevrim içi olarak adına sahibi olmasının önemli olduğunu düşünüyor % 41

Ebeveynlerin gelecekte kendi web sitelerini kullanan çocukları hayal etmelerini sağlayan en iyi 3 neden;

  1. Üniversite uygulamaları % 45
  2. İş arama % 48
  3. Sosyal medya yerine kişisel bir web sitesi % 35

OnePoll tarafından GoDaddy için yapılan bu araştırma Temmuz 2018’de ve 24-38 yaş arası (Milenyum) ve 39-53 yaş arası (X kuşağı) 1000’er ebeveyn üzerinden yapılmıştır.

 

Kaynakmoms.com/technology-changing-baby-names/

Kaynak: swnsdigital.com/2018/08/millennial-parents-are-preparing-their-kids-for-a-life-online/

 

domain haberleri