Domain Haberleri

Amazon ve Kripto Alan Adları

By , - Domain Haberleri - .

Amazon’un 31 Ekim’de kriptografi ile ilgili üç alan adı kaydetmesi, Amazon‘un kripto paraya başlayacağı yönünde spekülasyonlar başlattı.

Zaten daha önceden almış olduğu “amazonbitcoin.com“un da sahip olan Amazon için çıkan bu söylendiler ilk değil. Daha önce de dijital para birimini kabul edeceğine ilişkin haberler çıkmış, öirkaç hafta önce yd, Amazon’un yakında Bitcoin’i bir ödeme seçeneği olarak entegre edebileceğini bildiren Silikon Vadisi’ndeki kaynaklara dayalı haberler gelmişti. Kayıt edilen alan adları;

  • amazonethereum.com
  • amazoncryptocurrency.com
  • amazoncryptocurrencies.com

Dünyadaki en yenilikçi ve etkili teknoloji şirketlerinden Amazon’un yapacağı herhangi bir hamle, büyük sonuçlara neden olacaktır.

Kripto Para Kullanımı Planlarında Yok

Bununla birlikte, bir röportaj sırasında, Amazon’un az talep olduğu için kripto paraları kabul etmeyi planlamadığı belirtilmiş. Çevrimiçi ödemelerin çoğunluğunun bankamatik ve kredi kartlarıyla yapıldığını göz önünde bulundurursak yapılan açıklama makul ve inandırıcı geliyor. Amazon’un alan adlarını sadece markasını korumak amacı ile savunma amaçlı olarak almış olma ihtimalinden dolayı dijital para birimini kabul etmeyi planlamaması da mümkün.

Amazon’un Tutumu Önemli

Amazon’un şu an için kripto paraları kabul etmesi, planları dahilinde olmayabilir ancak tutumu büyük önem taşıyor. Özellikle eticaret adına Amazon gibi bir lokomotifin kripto paraları kabul etmesi demek sektörün ciddi anlamda hareketlenmesi anlamına gelecektir.

 

Kaynakcointelegraph.com/news/amazon-sparks-speculation-by-buying-three-cryptocurrency-themed-domain-names

domain haberleri
Diğer ilgili haberler