Domain Haberleri

Anket: İlk Teklifi Kabul Ediyor musunuz?

By , - Anketler - .

Çok sık yaşanmasa da alan adlarına gelen ilk teklifler bazen tatmin edici seviyelerde olabiliyor. Çoğu kez bu, oldukça zor bir durumdur. Teklifin hemen kabul edilmesi demek, teorik olarak alıcının çok yüksek bir teklif verdiğini düşünüp teklifini düşürme yoluna gitmesine neden olabilir. Diğer yandansa teklifin geri çevrilmesi durumunda alıcı kaçabilir. Bu noktada biraz düşünmek gerekebilir. Alıcı, hangi kanaldan (eposta, telefon, aracı kurumlar vb.) ve hangi cümleleri kullanarak teklifte bulundu?

Yaşadığım en net tecrübe, “alıcının cümlelerindeki netlik”. Yani kullandığı kelimeler, alıcı hakkında size oldukça kesin sonuçlar verecektir.

“Merhaba, falanca alan adınız için X lira bütçe belirledik”, “Ayırdığımız bütçe X liradır” vb. cümleler ile karşı karşıya kalırsanız, emin olun ikinci bir teklif gelmez. Çünkü alıcı ne istediğini biliyordur ve esneklik payının çok fazla olmadığı söylenebilir.

Eğer alan adınızın yaşının 10$ ile çarpıldığında çıkan rakama yakın bir teklif gelmişse, alıcının çıkabileceği en yüksek fiyat, verdiği fiyatın yanına “0” (sıfır) koymak olacaktır (yani 5 yaşındaki bir domain için 50$ vermişse, en fazla 500$’a kadar çıkacaktır). Gelen tekliflere baktığımda 1.000 ile 4.000 lira aralığındaki tekliflerin -daha kesin- satışla sonuçlandıklarını söyleyebilirim.

Sonuç olarak, gelen bir teklif ister reddedilsin ister geri çevrilsin, teklifin kaybedilme riski her zaman olacaktır. Kanımca en doğru ve etik yaklaşım; “Sünnet hariç, net fiyat belirlemek ve arkasında durmak” olsa gerek.

Peki gelen ilk tekliflerdeki sizin yaklaşımınız ne?

Gelen iyi bir ilk teklifi kabul ediyor musunuz?

Sonuçları görüntüle

Yükleniyor ... Yükleniyor ...

 

Fikirdomaininvesting.com/daily-poll-do-you-accept-a-good-offer/

22-56-40

domain haberleri
Diğer ilgili haberler