Domain Haberleri

Bir Katilin Alan Adı Kaydı

By , - Domain Haberleri - .

CAYMAN (dg) — Karanlık geçmişe sahip bir alan yatırımcısı, kötü bir alan adı kaydının sonuçlarıyla yaşamak zorunda kalacak.

Illinois’den Thomas Man, 1987’den beri kaçan bir seri katilin alan adını kaydetmiş. Seri katilin bir resminin (mugshot) bulunduğu tek sayfalık bir açılış sayfasında ise şöyle bir mesaj var;

30+ yıldır yeni bir kimlik altında çılgınca bir hayat yaşayan, gel ve… (get me fuckers LOL!)

Federal savcılar WHOIS verilerini inceleyerek dijital DNA’yı Tom Rufus Manjewski ile eşleştirmiş. 1985 – 1987 yılları arasında Peoria’da 6 ölü.

Yapılan ödemelerin yolunu izleyen FBI, Manjewski’nin alan adı kayıt şirketi’nden gerekli bilgileri aldı ve popüler bir alan adı forumunda, satış için alan adlarını listeleyen “Thomas Man”i tutukladı.

FBI ajanı Sparky Badger;

Bu birey gerçek bir suçlu ama aynı zamanda bir kapı tokmağı kadar da aptal.

dedi. Kendi araştırma ekibinin profesyonelliğinden bahseden Badger, NamePros’un satış bölümünü de sözlerinden eksik etmemiş sağolsun.

Sonuç: Majewski, şartlı tahliye imkanı olmadan hapishanede zorunlu yaşamla karşı karşıya… imiş.

 

DOMAİNOG: Haberin doğruluğu bir yana (ki iki dk baktım ama ne böyle bir seri katil ne de yatırımcı bulabildim :)… adamlar oldukça kollektif çalışıp hem endüstriyi ayakta tutuyor hem de güzel reklam yapıyorlar beah 🙂 … “Saçma sapan” dememek lazım.

 

Kaynakdomaingang.com/domain-news/bad-choice-man-gets-life-in-prison-for-registering-killers-domain/

 

domain haberleri
Diğer ilgili haberler