Domain Haberleri

Bitcoin Alan Adı Kayıtlarındaki Son 30 Gün

.Com uzantılı, sonu “bitcoin” ile biten ve baş tarafında 2 ve 3 karakterli tüm alternatifler düzenli olarak alınıyor. Hatta 676 adet 2 harfle başlayan tüm kombinasyonlar bitmiş durumda.

By , - Domain Haberleri - . Etiketler: , , ,
BitCoin Domain Kayıtları

An itibariyle başına iki harfli 676 (262) farklı kombinasyonun gelebildiği ve “coin” ile biten boşta alan adı kalmamış durumda. (aacoin, abcoin, accoin…vb.) Coin piyasasının oldukça hareketli günler geçirdiği kesin. Bakalım gerçekten de öylemi dedim ve son 1 aydaki alan adı kayıtlarındaki “BitCoin” kelimesini incelemek istedim. 21 Temmuz – 20 Ağustos tarihleri arasında, içinde “BitCoin” kelimesi geçen toplam 3628 alan adı kayıt edilmiş. “.net” ve “.org” uzantılardaki kayıtların az olması sebebi ile sadece “.com” uzantılı kayıtlara baktım.

Günlük ortalama kayıt 117, en yüksek kayıt 18 Ağustosta 238 tane ve en düşük kayıt 24 Temmuz’da 49 tane.

BitCoin Domain Kayıtları

Coin ile biten alan adlarındaki bazı önemli rakamlar

  • İki harfli 676 kombinasyonun %100’ü dolu (AAcoin, ABcoin, ACcoin… vb.)
  • Üç harfli, sessiz-sesli-sessiz düzenindeki 1805 kombinasyonun %70’i dolu, 563 tanesi boşta (BABcoin, CANcoin, DOMcoin… vb.) (Q ve X hariç)
  • Üç harfli, sesli-sessiz-sesli düzenindeki 475 kombinasyonun %70’i dolu, 145 tanesi boşta (ABAcoin, EBUcoin, UFOcoin… vb.) (J ve Q hariç)

Dörtlü kombinasyonlara bakmadım ama yavaş yavaş tüm alternatifler düzenli olarak alınıyor gibi. Şimdilik daha fazla derine inmedim ama ileri bir tarihte bu rakamlar tekrar test edilebilir.

 

Grafik verileri: domainpunch.com

 

Domainog.com

domain haberleri