Domain Haberleri

Bu İnsanlar Yedi Krallığı Yönetiyor

By , - Domain Haberleri - .
Alan Adı Oyunları

KIRKLAND (dm) — Onların “Game of Thrones”u varsa bizim de “Game of Domains”imiz var. Tabi biz de dizi karakterleri gibi gerçek dünyadaki yedi krallığa egemen olan (neredeyse) insanlara öfkeliyiz. Dizideki hanelerin domainleri üzerine biraz araştırma yaptık, bakalım neler çıkmış.

  1. Stark Hanesi: Onurlu, savaşçı ve cesur starklar. “HouseStark.com” alan adı 2004 yılından bu yana James Thomas adlı birisine ait. Bununla birlikte, “Stark.com”, Tim Stark’a ait. Belki de “uzaktaki starks’ın akrabaları” na aittir.
  2. Arryn Hanesi: Onur Kadar Yüksek. “HouseArryn.com” alan adı Spencer Coan, bu alan adını 2013’te kayıt ederken ne yapacağını biliyordu ve o günden beri de “House Stark”ın sahibi.
  3. Martell Hanesi: Boyun Eğmez, Eğilmez. “HouseMartell.com” alan adı da Spencer Coan’a ait! Spencer Coan’ın her iki alan adını da aynı gün kaydettiğini bilmekten mutluyuz! Ve ayrıca, “OberynMartell.com” un da sahibi.
  4. Lannister Hanesi: Şövalyeliğe değer veren, entrikacı ve kibirli hanedan. “HouseLannister.com” alan adı, sahibinin  onu düşürmesi üzerine Dropcatch tarafından satın alınmış. Şu an pasifte ve hugedomains’a yönleniyor ve 3.095$ isteniyor.
  5. Tully Hanesi: Aile ve Görev. Yine, Huge Domains’e ait. “HouseTully.com” ödemeye cesaretiniz varsa 2.195$’a satışa sunulmuş!
  6. Greyjoy Hanesi: Denizlerin hakimi. “HouseGreyjoy.com” alan adı James Seely’ye ait. İlk olarak 2013 yılında alınmış, düşmüş ve yeni kayıt Ağustos 2017. HugeDomains bunun yerine 2.695$ istediği “TheonGreyjoy.com”u almış olabilir.
  7. Tyrell Hanesi: Westerosun en verimli topraklarına sahip. İlginç bir şekilde “HouseTyrell.com” alan adı şu anda boşta.

Dizinin hayranı olmanız durumunda durumunda uygun adları bulmanız kolay olmayabilir ancak bu isimleri bu fiyatlara alıp almamak yatırımcının beklentisine bağlı bir durum.

 

DOMAINOG: Alan adlarında en sevdiğim şey, belli bir konusu olan koleksiyonlar yapmak. Eğer Tyrell hanesi gibi diğer alan adları da boşta olsaydı tam koleksiyonluk olurdu. Pul koleksiyoncularının amacı ille de satmak değildir, bunu da öyle düşünmek gerek. Koleksiyonun nasıl değerlendirileceği biraz hayal gücü eşliğinde oyunu kuran kişiye bağlı bir durum. Evet, konunun alan adı haberleri ile doğrudan bir ilgisi yok ancak yaratıcı yatırımcılara ışık tutabilecek bir konu olmuş. Kaynak ile kendi görüşlerimi birleştirdim, umarım ilk yazarımıza ayıp olmamıştır.

 

Kaynakdomainmagazine.com/2017/09/27/in-the-game-of-names-these-people-rule-the-seven-kingdoms/

domain haberleri
Diğer ilgili haberler