Domain Haberleri

Eric Lyon, Harvey Kasırgası’nda Her Şeyini Kaybetti

By , - Domain Haberleri - . Etiketler: , , ,
Eric Lyon ve ailesi

Namepros‘da uzun zamandır yönetici (admin) olarak görev yapan Eric Lyon, bir çok yerin sular altında kalmasına yol açan Harvey kasırgasından etkilenenlerden biri. Eric, Facebook’ta birkaç güncelleme yaparak ailesinin kurtarıldığı sırada her şeyini kaybettiğini belirtirken, herkese nazik temennileri için teşekkürlerini iletiyor.

Gece 3:30 civarları gelen kasırgada sel sularının yükselmesi ile çarpılma riskini önlemek amacıyla jeneratörlerini elle kestiklerini belirten Lyon, hava aydınlandığında jet-ski ile kurtarma operasyonu düzenlediklerini ve kurtarılan sivil kişileri sığınma evlerine naklettiklerini belirtiyor. Tonlarca suyun altında kalan eşyaların 5 km uzaklara kadar dağıldığını da ekliyor. Tahliye öncesinde caddenin karşısında suyun derinliği hakkında herkesin fikir sahibi olabilmesi için evlerinin durumunu göstermek adına 2 resimde eklemiş. Lyon, kaybettikleri tüm maddi eşyaların (evler, taşıtlar, elektronikler vs.) yavaş yavaşta olsa yıllar içinde tekrar yerine koyulabileceğini, barajların kırılmasından dolayı hala yatta olduklarına şükrettiğini yazmış.

Bu resim kurtarma öncesi caddenin karşısındaki evimiz.

harvey kasırgası

Bu resimde kurtarma öncesi sokağımızın resmi.

harvey kasırgası

Kansas’da yaşayan George Verdugo, kendisine böyle bir talep gelmemiş olmasına rağmen yine de kendine borç bilerek, Lyon ve ailesinin kaybettiklerini geri kazanabilmeleri adına GoFundMe sayfası açmış. An itibari ile edilen yardım miktarı 6682 dolar.

 

DOMAINOG: Peki bu haber, endüstrimiz ile ilgili mi? Evet. Hem de kesinlikle evet. Adamlarda “kazan kazan” mantığı var, kolluyorlar birbirlerini. Kim bilir, belki de bu ve benzeri duyarlı davranışlarından dolayı onların alan adı piyasaları bizimkilerin çok üstündedir.

 

Kaynakthedomains.com/2017/08/30/namepros-admin-eric-lyons-family-lost-everything-help

domain haberleri