Domain Haberleri

ES.TV’den 300 milyon dolarlık Anlaşma

By , - Domain Haberleri - . Etiketler: ,

KALİFORNİYA (es) — Küresel Medya Şirketi ES.TV‘nin (Entertainment Studios) sahibi Byron Allen‘dan yeni bir anlaşma.

Milyarder eski komedyen Byron Allen’in film ve TV yapım şirketi Entertainment Studios, yaklaşık 300 milyon dolarlık “The Weather Channel“ı satın aldı.  Kablo TV’nin tüm ağını içeren anlaşma, IBM‘in 2015 yılında satın aldığı weather.com alan adı ve diğer dijital varlıklarını içermiyor. (es.tv’nin twitter’da yer verdiği deadline.com sayfasında alan adı dahil diyor, ilk kaynak thewrap.com ve bir çok yerde alan adı hariç diyor, basın bildirisinde ise buna ilişkin hiç bir not yok. Bu yüzden anlaşmaya alan adının dahil olup olmadığı bulanık bir bilgidir)

1993’te kurulan Los Angeles merkezli Entertainment Studios, yaklaşık 160 milyon aboneye hizmet veren ve sekiz adet 24 saat yayın yapan HD kablolu tv ağına sahip. (The Weather Channel, Pets.Tv, Comedy.Tv, Recipe.Tv, Cars.Tv, Es.Tv, Mydestination.Tv ve JusticeCentral.Tv) Şirket ayrıca 41 televizyon programına reklam üretiyor, dağıtıyor ve satıyor.

 

DOMAINOG: 300 milyon dolarlık şirketi al… ama alan adı hariç… Bir alan adının ne kadar değerli olabileceğini gösteren, emsal bir satın alma.

 

Basın Bildirisiprnewswire.com/news-releases/byron-allens-entertainment-studios-acquires-the-weather-channel-300617983.html

Kaynakthewrap.com/byron-allens-entertainment-studios-buys-weather-channel-300-million

 

domain haberleri
Diğer ilgili haberler