Domain Haberleri

EURid, 2017 CENTR Ödülleri’nde

By , - Domain Haberleri - .
2017 Centr Ödülleri

BRÜKSEL (eurid) — “.eu” kayıt operatörü Eurid, Brüksel’de düzenlenen 2017 CENTR Ödülleri‘nde “Yılın Kayıt Operatörü” ödülünü kazandı.

Ödül, yarışmaya katılan 105 kayıt kuruluşu ile yapılan anket sonucuna göre belirlendi. EURid, yarışma sonrası yaptığı açıklamada, bu ödülün basit bir ödül olmadığını, arka planda TLD‘lerine ilişkin büyük bir özveri, destek ve girişimler sonucu gerçekleştiğini belirtti. Ayrıca bu başarının arkasında Avrupa’daki diğer çeşitli online alan adı kuruluşları arasındaki “.eu” ve “.ею” farkını da ortaya koyduğunu da ekledi.

Törende beş kategorinin her birinde yer alan finalistlerin projelerine ve aday gösterilen kişilerin kısa videolarına yer verildi. Akşam, online dünyada gerçekten fark yaratan ilham verici projelerin ve ekiplerin sahneye çıkmaları, CENTR topluluğuna hayat veren mükemmel işbirliği ruhunu göstermek adına harika bir fırsattı.

Bu yılki CENTER Ödülleri kazananlar:

  • Pazarlama Kampanyası Kategorisi: “.CA” Marka Bilinci ve Kurşun Üretimi Kampanyası (CIRA) için Ürün Pazarlama Ekibi.
  • Güvenli DNS Kategorisi: “Registry.si için Güvenlik” projesi için Barbara Povše (Registry.si) ve Bert Ten Brinke (SIDN).
  • En İyi Online Kategorisi: Firefox ve Thunderbird’de IDNA 2008’i desteklemek için Mozilla vakfına DENIC’in kaynak kodu bağışı.
  • İnovasyon Kategorisi: Nominet veri ekibi.
  • Yılın Katkısı Kategorisi: Annebeth Lange (Norid).
  • Yılın Kayıt Operatörü Kategorisi: EURid (.eu)

CENTR, Avrupa ülke kodunun üst düzey alan adı kayıt kuruluşu derneğidir. CENTR’in temel amacı ise üyelerine, bilgi değişimi için bir forum sağlamak. EURid ise Avrupa Komisyonunun 2003 yılında atanmasıyla .eu ve .ею (Kiril) ülke kodunun üst düzey alan adı kayıt yöneticisi.

 

DOMAİNOG: Geçen sene Google, kendi alan adını 1 dakikalığına da olsa Sanmay Ved isimli birisine kaptırmış, hata hemen düzeltilmiş ama yine de Google tarafından bir ödül verilmişti. Güzel bir şey. Zar zor da olsa ufak bir araştırmayla sektörümüzden sadece İsim Tescil’in 5 yıl önce Bilişim 500 ödüllerinde Türkiye’nin En Büyük 4. şirketi ünvanını aldığına ilişkin haber bulabildim. Neden endüstrimizin liderleri birleşmiyor, birleştirilemiyor, onlar için minide olsa bir etkinlik düzenlenmiyor, ödül dağıtılmıyor. Biz de “14. Domainog Ödülleri” benzeri ortamlar oluşmuyor. İşin sadece bölgesel bazda yapılan mini summitlerden ibaret olmadığını düşünüyorum… Pazarlama sıfır patron sıfır sıfır elde var sıfır. Natro, Markum, İhs, İsimtescil, Websahibi, Türkticaret, Daha… aklıma ilk gelenler. Ama ortada ödül mödül etkinlik göremiyorum. Ya yapmıyorlar ya duyuramıyorlar ya da ihtiyaç olduğunu düşünmüyorlar.

 

Kaynakdomainpulse.com/2017/10/05/eurid-wins-registry-of-the-year-at-2017-centr-awards/

domain haberleri
Diğer ilgili haberler