Domain Haberleri

Gap Bölgesi Mezopotamya.travel ile Tanıtılacak

Mezopotamya.travel

ANKARA (domainog) — Her şeyin başladığı yerde, sonu olmayan bir destan yazılıyor. Fırat ve Dicle’nin etrafında binlerce yıl topladık ve avlandık. İlk kez bir araya gelip tapınaklar inşa ettik. İlk kez toprağı burada işledik. Buğdayı ilk kez burada yetiştirdik ve ilk kez köylerimizi bu tarlaların yanına kurduk. İlk kervanlarımızı burada sürdük. Uygarlıklar burada birleşti, kültürler burada gelişti. İnançlarımızı burada bulduk, mabetlerimizi buraya kurduk. Bilimin temellerini burada attık. Burada birlikte geliştik. Sayısız eser ve kültürle medeniyet destanını burada yazmaya başladık. Burası, Mezopotamya. Destanın başladığı ve devam ettiği yer… (tanıtım çekiminden)

BKİ (GAP Bölge Kalkınma İdaresi) Başkanı Sadrettin Karahocagil, turizmde bölgenin tamamının “Mezopotamya” markası ile tanıtılacağını belirtmiş. 2 yıldır üzerinde çalışılan Turizmde Mezopotamya projesi için seçilen alan adı uzantısı ise .travel ve projenin resmi sitesi “www.Mezopotamya.travel“.

(Mezopotamya, GAP Bölge Kalkınma İdaresinin bir turizm destinasyon markasıdır.)

 

DOMAINOG: Turizm sektörü, rekabetin en çok yaşandığı tepe sektörlerin başında geliyor. Seyahat anlamına gelen “.travel” uzantısının şu anda internet üzerinde 17.000.000 indeksi var. Türkiye’de ise Çankırı.travel, Sinop.travel, Kastamonu.travel, Trabzon.travel, Marmaris.travel ve benzeri siteler devreye sorulmuş durumda. Yani aktif durumdalar. Daha doğrusu “aktif” görünüyorlar. “Görünüyorlar” dedim çünkü özellikle Alexa değerlerine baktığımızda hemen hemen hiç birisinin -sıralama almadığı- görülüyor. Bu, şu anlama geliyor: Bu sitelere giren çıkan yok.

domain haberleri