Domain Haberleri

GDS 2018 – ÇİN | Küresel Dijital Zirve’den Önemli Kareler

ÇİN (dnjournal) — Çin’in en önemli yıllık alan adı konferanslarından biri olan 2018 Global Digital Summit, hafta sonu Xiamen‘de sona erdi. 1-2 Haziran’da Swiss Hotel‘de düzenlenen iki günlük etkinlik, dünyanın dört bir yanındaki alan adı uzmanlarını ve şirket liderlerini bir araya topladı. Popüler alan adı aracılık şirketi “Guta.com” daki arkadaşımız George Hong’un, Xiamen’deki ofisinden bize büyük etkinlikle ilgili mükemmel görüntüler sundu.

GDS 2018, alan adları, blockchain teknolojisi uygulamaları, yeni medya pazarlaması, sınır ötesi entegrasyon ve dijital varlıkların inovasyonu, dijital medya ve dijital ekoloji gibi geniş bir yelpazede oldukça sıcak konulara odaklandı.

Çin Xiamen’de GDS 2018’in başlaması için ana balo salonundaki katılımcıların geniş açılı bir görünümü.

GDS 2018 açılış töreni sırasında sahnenin görünümü.

Global dijital ekonomi endüstrisinin gelişimi hakkında iyi bir sunum yapan “Ali Cloud Domain”den Peng Wang.

Bir başka oturumda Baidu Cloud’dan Jian Zhang, Dijital Çağ’da Baidu’da “ABC’nin keşfi”ni sunuyor.

Cryptocurrency, GDS 2018’de bir başka popüler konuydu. Burada Bitcoin China’dan Linke Yang, “Blockchain’in Gelecekteki Gelişimi” konusunda bilgilendirici bir konuşma yapıyor.

Oturumlar arasında katılımcılar çoğunlukla sergi salonunda vakit geçirmekten keyif aldılar. Katılımcılardan biri, sanal gerçeklik oyunlarını kontrol ederken.

MMX.co’nun CEO’su Toby Hall ve .CLUB VP’den Michele Van Tilborg’un birlikte görüntüleri.

Global Domain Endüstrisindeki en son Trendler üzerine uzmanlar bir arada (soldan sağa): Ev sahibi Jim Wang (GoDaddy), George Hong (Guta.com), Dave Evanson (Sedo), Shifang Yuan (Yuming.com), Zhipo Zhang (Jinpai.com), Jun Yang (West.cn) ve Bay Cai (Ename.com).

Bu oturumda George Hong, son kullanıcı piyasası sağlıklı gelişirken yatırımcı piyasasının rasyonelliğe döndüğünü söyledi. George, geçtiğimiz 5 aydaki alan adı satışlarının toplam değeri açısından, Blockchain endüstrisinden gelen güçlü talep nedeniyle alan adı aracılık kariyerinin en iyi 5 ayı olduğunu belirtti. Hong ekledi, “Her türlü fırsatla birlikte yaşıyoruz. Açık fikirli olun. Uzmanlık alanlarınızı akıllıca ve sabırla yatırım yapmak için tamamen kullanın.

Aynı oturumda Shifang Yuan, 3 harfli .com alan adlarının, kripto alan adlarındaki üç harften dolayı Blockchain ile ilgili projeler için özellikle uygun olduğuna inandığını söyledi. Zhipo Zhang zamana ayak uydurmayı önerdi, “ne kadar önce yatırım yaparsanız o kadar kazanabilirsiniz.”

Global Digital Summit 2018 Cumartesi gecesini, Xiamen’deki Swiss Otel’de bir Gala Yemeği Gösterisi ile kutlandı. Bu, Çin’de bir başka harika etkinlikten biriydi.

 

DOMAINOG: Network yani ağ yani çevre yapmak bu işin belki de en önemli noktası. Bu tarz etkinliklerde ise en sevdiğim şey, konuşmacılar. Kim olduklarını öğrenmek, ayak izlerini takip edip konuştukları ile yaptıkları arasında bağlantı kurmak… önemli.

domain haberleri
Diğer ilgili haberler