Domain Haberleri

GoDaddy, Uniregistry’nin Yeni Uzantılarını Bırakıyor

Müşterilerine en iyi deneyimleri yaşatmayı hedefleyen GoDaddy, Uniregistry’nin yeni alan adlarını bırakmaya karar verdiklerini, çünkü fiyatlandırmamalardaki değişikliklerin müşterileri üzerinde olumsuz etkiler yarattığını bildirmiş…

By , - Domain Haberleri - . Etiketler: , ,
GoDaddy Bina

GoDaddy, fiyat zamları nedeniyle Mart ayında Uniregistry TLD‘lerin yeni kayıtlarını sunmayı bırakmış ancak daha sonra fiyatlarını yüksek fiyatlarla tekrar eklemişti. Şu an itibariyle bu uzantılara ilişkin yeni kayıtlar hala devam ediyor ancak yakında kapanacağı söyleyen “Domain Name Wire”, haberine “Bu sefer kalıcı gibi görünüyor” başlığı ile başlamış.

GoDaddy ile görüşen Mike McLaughlin’e gelen açıklama:

GoDaddy müşterilerine mümkün olan en iyi ürün deneyimlerini sunmaya çalışır. Dikkatli bir incelemeden sonra, Uniregistry’nin yeni alan adlarını bırakmaya karar verdik çünkü fiyatlandırma değişiklikleri müşterilerimizde hayal kırıklığı yarattı.

Uniregistry alan adlarına sahip olan müşteriler için GoDaddy, alan adlarının arka uç yönetimini devralmak için Hexonet’in 1API GMBH ile ortaklık kurdu. Müşteriler, mevcut Uniregistry domainlerini yine GoDaddy platformu aracılığıyla yönetmeye devam edebilecekler.

Hexonet ile anlaşmaları ilginç… Müşterilerin görebileceği tek fark, Uniregistry domainlerinde Whois gizliliğine sahip olamamaları… Ayrıca, büyük kayıt kuruluşlarından 1&1’in Uniregistry alan adlarını tekrar sunmaya hazırlandığı belirtilmiş.

Uniregistry’nin yeni jenerik üst düzey alan adı uzantılarından birkaçı

.tattoo, .sexy, .link, .gift, .guitars, .pics, .photo, .christmas, .blackfriday, .hiv, .hiphop, .audio, .country, .hosting, .property, .click, .diet, .help, .flowers, .lol, .mom

 

DOMAINOG: Yeni uzantılar üzerine daha önce yaauza.com üzerinde bir kaç makale yayınlamış ve düşüncelerimi hayal gücüm ve tecrübelerim eşliğinde paylaşmıştım. Yeni uzantılar kendilerine zemin hazırlamaya daha doğrusu resmen tutunmaya çalışıyorlar.. ve savaş daha başlamadı bile 🙂 Öyle 1 dolara domain vermekle olmaz bu iş. Cort diye ertesi günü patlar mı patlar ki patladıda. Emin olun ortalık çok karışacak ve çok fazla radikal kararlar çıkacak diye düşünüyorum. Neyse uzatmayalım, izleyelim. Kral .com olduğuna göre hiç sorun yok.

 

Kaynakdomainnamewire.com/2017/08/18/godaddy-drops-uniregistry/

domain haberleri