Domain Haberleri

GoDaddy, Uniregistry Uzantılarını Kaldırdı

By , - Domain Haberleri - .

ARİZONA (godaddy) — GoDaddy, arka planda yaptıkları bir değişiklik nedeniyle, Uniregistry’ye ait yeni alan adı uzantılarını, açık artırma platformundan kaldırdı.

Ağustos ayında geçtiğimiz domain haberleri içinde GoDaddy’nin, Uniregistry’ye ait uzantıları bırakacağına ilişkin haber içeriğinden farklı durum yok. Yani dediğini yaptı mı yaptı, haber fos değilmiş. Haberi, az önce GoDaddy’den gelen eposta üzerine geçmek istedim. Eposta içeriğinde yine aynı şekilde, “müşterilerine en iyi deneyimi sunmak, bu uzantılara ilişkin fiyatlandırmalardaki belirsizlikler ve bunların olumsuz yansımalarından bahsediyor.

Özellikle açık artırmalar bölümüne gidip kontrol ettim, açık artırma platformlarından Uniregistry TLD‘leri artık yok. Durumun, hem Uniregistry hem de yeni uzantılar adına önemli bir darbe olduğunu düşünüyorum. Ancak aklımdan yine de “demek ki açık artırmalar bölümünde bu uzantıları alıp satan yoktu” diye de geçmiyor değil. Nedense bir kaç ay sonra haberi tekrar ısıtıp “GoDaddy, Uniregisty Uzantılarını Açık Artırmalara Yeniden Koydu” haberini geçecekmişim gibi bir his var içimde. 🙂

 

DOMAINOG

domain haberleri
Diğer ilgili haberler