Domain Haberleri

GoDaddy X.co Kısaltma Servisi Aktif

GoDaddy’nin 2010 kayıtlı “X.CO” alan adı, “Shortener.GoDaddy.com” adresine yönleniyor. Özelleştirilmiş kısaltmalarını oluşturmak isteyen kullanıcılar, GoDaddy hesaplarına giriş yaparak oturum açmaları yeterli.

Godaddy kısaltma servisi

GoDaddy x.com’u 2010’da aldı. Sadece üç harfdi ve bir dönem “x.co” en kısa URL’ydi. İlk birkaç yıl boyunca, “t.co” (Twitter kullanılıyor) ve “g.co” (Google’ın resmi URL kısayolu) ile birlikte en “.co” popüler tek harfli alan adlarından biri haline geldi.

Bu sabah GoDaddy’nin “X.CO” yu “Shortener.GoDaddy.com” adresine yönlendirdiğini fark ettim. Kullanıcıların, kısaltmayı kullanabilmeleri için GoDaddy hesabında oturum açmaları gerekiyor: GoDaddy hesabına giriş yaptıktan sonra kısaltılarak özelleştirilmiş bir bağlantı oluşturabiliyor. Ayrıca “x.co” yerine “go2l.ink”de tercihler arasında. “X.co” alan adını satma planları görünmüyor.

Son birkaç yıldır Twitter’da yapılan değişiklikler yüzünden, URL kısaltma servisi “X.CO”nun, 2010 yılındaki popülerliğini koruduğu söylenemez. GoDaddy’nin neden halen kullandığı kısaltmaya ek olarak faaliyete geçirdiği belli değil. Belki de gelecekte kullanılabilecek başka seçenekler olacak veya “x.co” gelecekte başka bir şey için kullanılacaktır.

 

Kaynakdomaininvesting.com/godaddy-rebrands-x-co-shortener-landing-page

domain haberleri