Domain Haberleri

Hakkımda

Neden böyle bir site?

… ve yine “En İyi Buğday” yarışmasını aynı çiftçi kazanmıştı. Çiftçiye işin sırrını sorduklarında;

“İşimin sırrı, kendi buğday tohumlarımı komşularımla paylaşmakta yatıyor” dedi.

“Ama elinizdeki kaliteli tohumları rakiplerinizle paylaşıyorsunuz. Neden böyle bir şeye ihtiyaç duyuyorsunuz?” diye sorulduğunda;

“Neden olmasın” dedi ve devam etti;

“Bilmediğiniz bir şey var; Rüzgâr olgunlaşmakta olan buğdaydan poleni alıp tarladan tarlaya taşır. Komşularımın kötü buğday yetiştirmesi demek, benim ürünlerin kalitesinin de düşük olması demektir. Eğer en iyi buğdayı yetiştirmek istiyorsam, komşularımın da iyi buğdaylar yetiştirmesine yardımcı olmam gerekiyor.” (anonim)

 

Öncelikle; “Domainog.com“u başlatmaktan çok mutluyum. Sürekli değişim içinde olan, ilginç, heyecan verici ve bir o kadar da yaratıcı bir endüstri. Endüstri dedim çünkü teknoloji bir sektör, internetse teknolojinin endüstriyel bir alt kolu. Bu durumda “domain yatırımcılığı” da internet altında özel bir endüstri grubu anlamına geliyor. İşte bu yüzden domain haberleri ile ilgili her ama her şeyi okumayı gerçekten çok seviyorum. Başkalarının canlı tecrübelerine bir kaç dakikada sahip olmak güzel bir imkân. Bunun içinse sadece okumak yetiyor.

Domain haberleri diğer haberlerden daha lezzetli geliyordu bana. Sektörü takip etmek ayrı bir keyif. Sonra “Okumak Güçtür” sloganını oluşturup, projelendirmek istedim. Fazla mükemmeliyetçi olduğumdan bir ay kadar alan adı araştırdım -hiç birini çok tutmasam da- ve favorimi belirleyip 5’e düşürdüm. Facebook üzerinden fikirlerine değer verdiğim bir arkadaşıma attım ve dedi ki Gökmen;

– “Sen domain almadın, kralların kralını aldın, hem de bedavaya” diye başladı bu serüven.

domain haberleri

Sonra logo çalışmasını yaptım. Com’u kral olarak gördüğüm için uzantıya taç giydirdim. Sonra uygun bir script. Tabi ilki ve ikincisi patladı. Uzun bir tema araştırmasından sonra -istemesem de- wp’ye geçtim. Baktım kategorizasyon meselesi içinden çıkılır gibi değil. En iyisi “Kervan Yolda Düzülür” diyerek başladım.

…lafı çok uzattım, vaktinizi çaldıysam hakkınızı helal edin.

Ovidius der ki; “Ya başlamamalı ya da bitirmeli“. Eleştirmek kolay, yardım zordur. Her türlü desteğe açığım. Uzun soluklu ve güncel kalabilmek ümidi ile sadece “Hoş Geldiniz” demek istedim.

 

Sevgiler, saygılar, başarılar

iletişim: bilgi @ işareti Domainog.com

MG