Domain Haberleri

.health için Sunrise Süreci Tamamlandı

En ufak bir çekişmenin bile olmadığı yeni “.health” uzantısı, 7 Temmuz Cuma günü 60 günlük Sunrise dönemini toplam 287 başvuru ile tamamladı. Tüm domainler, 10 Temmuz Pazartesi akşamı provizyona geçirilecek. .health CEO’su Jose Rasco şunları söyledi:

By , - Domain Haberleri - . Etiketler: , , ,
.health uzantısı

En ufak bir çekişmenin bile olmadığı yeni “.health” uzantısı, 7 Temmuz Cuma günü 60 günlük Sunrise dönemini toplam 287 başvuru ile tamamladı. Tüm domainler, 10 Temmuz Pazartesi akşamı provizyona geçirilecek. .health CEO’su Jose Rasco şunları söyledi:

Bir uzantı olarak anlamlı bir sektör oluşturmaya yoğunlaşıyoruz. Bu ayın başında başlayacak sağlık sektörüyle sınırlı bir LRP aşamasına izin verdiğimiz gerçeği ile birlikte, Sunrise sırasındaki kayıtlar beklentilerimizle uyumluydu “dedi. “Tabii, yüksek rakamlar büyük olacak ve görüşümüzü daha da çoğaltmamızı sağlıyor ancak bu noktada odaklanmamız hacmin değil, alanın inanılırlığına bağlı.

.health Sunrise kayıt detayları

  • MarkMonitor (82)
  • Kurumsal Domainler (80)
  • Key-Systems (41)

Sunrise kayıtlarının %67’si, BlueCross BlueShield, CVS, Johnson & Johnson, Mayo Clinic, Pfizer, United Healthcare, ve hatta Oscar gibi yeni başlayanlara (şu anda hioscar.com kullanıyor). Sağlık endüstrisinin dışında olmalarına rağmen Apple, Facebook, Google, Uber, Wal-Mart gibi markalar da kendi isimlerini güvence altına almayı tabi ki ihmal etmediler. Uzantıya ait lansmanının sonraki aşaması, 20 Temmuz’da ve sadece sağlık endüstrisine ait üyeler kayıt yapabilecek.

Kaynak: thedomains.com/2017/07/10/new-gtld-health-ends-sunrise-period-287-registrations

domain haberleri