Domain Haberleri

Hobson’ın Alan Adı Kayıtları

Rich Hobson

NJ (al) — Roy Moore’un senatörlük kampanyasının genel sekreteri Rich Hobson, 2018 için kendi adına bazı alan adları satın aldı.

ICANN kayıtlarına göre Hobson’un 7 Ekim’de kendi adına en az 10 alan satın aldı. Aralarında HobsonForCongress.org ve RichHobson2018.info ve benzerlerinin bulunduğu 6 alan adı, potansiyel bir kongre çalışması yapmayı düşündüğünü gösteriyor.

GoDaddy üzerinden satın alınan alan adlarında şu an için Hobson ile ilgili bir içerik yok. Ayrıca yerel eyalet bazındaki seçim kayıtlarına göre herhangi bir kampanya komitesi de oluşturulmamış. Hobson;

Moore’u seçmek için çabalıyorum ve şu andaki tüm çalışmalar 12 Aralık için ve bunun için 7 gün 24 saat işimi yapıyorum.

dedi ve alan adlarını neden satın alındığı sorulduğunda ise, gelecek için çok fazla seçeneği olduğunu ve her ihtimale karşı aldığını belirtmiş.

Hubson ayrıca Moore’nin kampanyasının yürütüldüğü “royboore.org” adresi ile beraber 10 Şubat tarihinde 30 civarında domain kaydı yapmış görünüyor.

 

DOMAINOG: Her ne kadar alan adı endüstrisini ilgilendirse de Türkiye dışındaki haberleri vermekten çok da hazzetmiyorum. Milyon dolarlık satışlar her zaman olmuyor, hele bizde hiç olmuyor. Olayı bir bütün olarak düşünmek gerek. Dağın tepesinden bırakılan küçücük bir kar topu yumağı, nasıl koca bir çığ haline geliyorsa bu işte öyle bir şey. Egoları ve ben merkezciliği bir yana bırakmak, küçük büyük, önemli önemsiz demeden paylaşmak, “bizden bir cacık olmaz” demeden önce taşları yerinden oynatmak için önce kendi adımıza elimizden geleni yapmamız gerektiğine inanıyorum.

 

Kaynakal.com/news/index.ssf/2017/11/roy_moores_campaign_chief_boug.html

domain haberleri