Domain Haberleri

İçerik Politikası

Domainog Misyonu

Domainog’un görevi, alan adı haberleri hakkında bilgi vermek, daha üretken ve kapsayıcı bir alan adı bilinci oluşturmak ve alana yönelik bir platform oluşturmaktır.

Editör Bağımsızlığı

Adalet, doğruluk, nesnellik ve sorumlu raporlama ilkelerini koruyoruz. Özgün haberciliği rapor etmekte ve diğer kaynaklardan gelen bilgileri gözden geçirirken ve destekliyorsa mükemmellik ilkelerini destekliyoruz.

Yayıncıların, sahiplerinin ve yatırımcıların etkisi olmaksızın nesnel ve dürüst haberlere yer vermeye çalışmaktayız. Domainog haber makaleleri, özellikler veya incelemeler karşılığında ödeme kabul etmez.

Editör Şeffaflığı

Domainog’un tüm editör ekibi üyeleri ve yazarları, alan adı endüstrisi ile ilişkili yatırımları ve faaliyetleri, alanla ilgili olan veya olmayan kişilerin serbest bir şekilde ulaşabileceği araçlar eşliğinde ifşa eder.

Aşağıdaki SSS’larda Domainog’un ve sahiplerinin alan adı endüstrisine ve diğer varlık pazarlarına göre faaliyetleri hakkında sık sorulan soruların cevapları bulunmaktadır.

Domainog Kimdir Nedir?

Domainog, hiç bir grubun yan kuruluşu değildir, sadece bağımsız olarak faaliyet göstermektedir.

Domainog, haberlerini ayrı ayrı ortamlarda yürütür ve hiç bir üyesi, editoryal işlemler üzerinde gözetim veya yetki sahibi değildir.

Domainog’un, bağlı bulunduğu bir kuruluş olmamakla beraber yer verdiği haberlerin sonuna yer yer kişisel açıklamalarını da ekler.

Domainog editör ekibi alan adı pazarında satışı gerçekleşen alan adları ile ilgili hiç bir detayı gizlemez. Holdinglerin kamuya açık olmayan satışlarının tespiti durumunda, kullanıma açık olan site araçlarından faydalanarak yorumsuz ama ekran kayıtları ile beraber vb. her ne olursa olsun ilgili konuya atıf yapan paylaşımları da yazılarına ekleyebilir.

Domainog Nasıl Para Kazanır?

Domainog olaylar, araştırmalar ve reklam yoluyla para kazanabilir.

Site olarak bir işlem veya yatırım yapmaz. Herhangi bir yatırım almamış veya herhangi ortaklığı da bulunmamaktadır.

Domainog, gerek kendisine destek amacı ile gerekse yazarın kendisini alandaki kişilere göstermek amacı ile makale yazarı kabul edebilir.

 

Alan adı haberlerinde lider olmayı hedefleyen Domainog, en yüksek gazetecilik standartlarına uymaya çalışan ve bağımsız editör politikalarına uyan bağımsız bir medya organıdır. Domainog’a göndermek için, bir son dakika haber, hikaye, öneri veya konuk yazarlık talebiniz var ise “bilgi etisareti domainog.com” adresinden ulaşabilirsiniz.