Domain Haberleri

Mike Mann : Com hâla kral ve hep öyle kalacak

Mike Mann, Çin’de düzenlenen GDS (Global Domain Zirvesi) 2017 Konferansı’nda kısa bir video yapıp Facebook ve YouTube’da yayınladı.

By , - Domain Haberleri - . Etiketler: ,

Mike Mann, Çin’de düzenlenen GDS (Global Domain Zirvesi) 2017 Konferansı’nda kısa bir video yapıp Facebook ve YouTube’da yayınladı.

Mike MannDiğer uzantıların yanı sıra, “.com” un hâla kral olduğunu ve her zaman da öyle kalacağını söyledi. Mike Mann, arada bir “.net”, “.org” ve “.co” da sattığını ve Yeni gTLD pazarının ise sadece bir kabarcıktan ibaret olduğu bilgisini de ekledi. Ayrıca, “.com alan adlarının ortalama satış fiyatı da şu anda 3.500 dolardır” dedi.

Mike Mann : Yeni Uzantıların Değeri!

Ayrıca “.com”un değerinin artmaya devam etmesine karşın diğer tüm uzantıların da aksine azaldıklarını da ekledi. Özellikle Yeni uzantılarınsa hiç değer kazanmadıklarını ve asla da değeri olmayacaklarını söyledi.

DOMAINOG: Evet belki henüz gerçekten çok erken. Ama yine de yeni uzantılar konusuna katılmamakla beraber çok merak ediyorum: Acaba gerçekten yeni uzantıların asla para etmeyeceklerini mi düşünüyorlar yoksa böyle düşünmelerindeki ana etken, ellerinde yüksek maliyetli portföylerin olması mı? Yani şimdi Google, Amazon, Donuts trilyonlarca lirayı boşa mı yatırıyor? Yeni oyunun temellerinin atıldığını ve tüm oyunun tek kalemde değişeceğini görmek çok mu zor!

 

Kaynak: onlinedomain.com/2017/07/09/domain-name-news/mike-mann-com-still-king-always-will-video

domain haberleri