Domain Haberleri

NamePros: Haftanın Trend Alan Adı Konuları

By , - Domain Haberleri - . Etiketler: , , ,
NamePros Alan Adı Konuları

Namepros’da haftanın en çok konuşulan başlıca konuları derlenmiş; Alan adı yatırımcılarının, Rick Schwartz’ın son şifreleme ile ilgili domain alımları hakkındaki görüşleri, son kullanıcılara ulaşmak için kullanılan yöntemler, Domainers’lerin, Chinese Premium (CHIP) alan adlarının 1000 $ ‘ın altına düşmesinden sonra dört harfli COM’un geleceği üzerine spekülasyonlar…

 

Son Kullanıcıları Bulmak İçin Hangi Araçları Kullanıyorsunuz?

Pek rağbet görmüş olmasa da, bir domainerin açtığı faydalı bir konu. Konu takip edilirse belki de hoş yöntemler eklenebilir. Şu an için genellikle Google tercih ediliyor (inurl: vb.). Ayrıca linkedIn içinden firmaları listelemek ve birinin yazdığı “recruitmentgeek.com/tools/linkedin” aracı, clearbit, NameDroppers, domainero, hoovers, Twitter, Facebook, Crunchbase, Github, Zfbot, zoominfo vb. gözüme ilk çarpanlar…

namepros.com/threads/finding-end-users.1035974/

 

Dört Harfli .COM’un Geleceği

2015 yılında, Çinli alan adı yatırımcıları arasında kısa adların popüler olması sayesinde 4 harfli COM’lar son derece rağbet görmüştü. Bu popülerlik, 2017 Ağustos ayında 1.000 doları aşmadan önce, dört harfli CHIP alanı başına 2.500 dolar üstüne kadar çıkmıştı.

Yatırımcılar, dört harfli “.COM” alan adlarının geleceği üzerine spekülasyonlar yapıyor. Bazıları, daha kaliteli isimlerin değerini korumaya devam edeceğini, diğerlerinin düşüşüne devam edeceğini öne sürüyor. Peki siz ne düşünüyorsunuz?

namepros.com/threads/future-of-llll-com.1036111/

 

Rick Schwartz AssCoin.com’u satın alıyor

Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto para birimleri oldukça popüler. Bitcoin’in geçtiğimiz hafta boyunca yaşadığı hızlı yükseliş, alan adı yatırımcılarının cryptocurrency yatırımı üzerine odaklanmalarını sağladı.

Rick Schwartz, Bitcoin’e olan desteğinden ötürü bu hafta “coin” üzerine alan adlarını almaya başladı. Bu tartışmada, alan adları, Rick’in son satın alımı “AssCoin.com” ve ilgili kripto para bölgesi satışlarına tepki gösteriyor.

namepros.com/threads/rick-schwartz-buys-asscoin-com.1035775/

 

GoDaddy’nin Kararını Desteklediniz mi?

Geçen hafta, alan adı endüstrisindeki en büyük haberlerden biri, GoDaddy ve ardından Google’ın, daily stormer’ın alan adı kaydını iptal etme kararı vardı. Yatırımcıların çoğu, GoDaddy’nin bir hizmeti reddetme kararına katılıp katılmadığını anlamak için bir ankete katılmış.

namepros.com/threads/do-you-support-godaddys-decision-to-cancel-a-domain.1035593/ 

 

İyi Bir Alan Satın Almak Zor!

Açık artırma sitelerinde rekabetin gözardı edilemez bir biçimde artması ve alıcıların düşmesi, yatırımcıların alan adlarından kazanmaya çalışırken daha fazla alıcıyla mücadele etmesi gerektiği anlamına geliyor.

Bir yatırımcı artan rekabetle ilgili hayal kırıklıklarını dile getirdi ve şu anda iyi bir alan adı satın almanın çok daha zor olduğundan şikayet ediyor.

namepros.com/threads/its-hard-to-buy-good-name-now.1035852/

 

Kaynaknamepros.com/blog/top-topics-the-future-of-four-letter-coms-its-hard-to-buy-a-good-domain.1036354/

domain haberleri