Domain Haberleri

NamesCon Europe 2018’de Açılış Günü

İSPANYA (dnjournal) — 10. Yılını kutlayan Domaining Europe konferansı dün (7 Haziran) NamesCon Europe bayrağı altında İspanya, Valencia’da başladı. Sercotel Sorolla Palace Otel’de düzenlenen konferans Cumartesi (9 Haziran) gününe kadar sürecek. Akşam, Marina Beach Club’de gala yemeği ile başlayan konferans oldukça yoğun başladı.

Konferanstan ilk görüntülere başlamadan önce sponsorlarına bakalım: Altın Sponsorlar: Eco (international.eco.de), .Global (go.global), GoDaddy, Lawes (law.es), Nidoma (nidoma.com), .Club (get.club), Sedo, ParkingCrew, SitePlug, Radix, Comodo, Donuts. Gümüş Sponsorlar: Bodis. Partner Sponsorlar: Blacknight, Hastraffic, Namerific, LegalBrandMarketing ve Nunsys.

09:30 Açılış konuşması: ICANN Küresel Alan Adları Bölümü Başkanı Akram Atallah.

Saat sabah 10: DomainMarket.com CEO’su ve emektar alan adı yatırımcısı Michael Mann, Skype yayını aracılığıyla konuştu. Konuşması, “.com“ların yeniden satışı (resale) üzerineydi (projelendirme amacı ile değil, satma amacı ile alınan domainler).

.club” Pazarlama Direktörü Jeff Sass markalaştırılabilir alan adları (brandable) ve anahtar kelime alan adlarının göreli yararları üzerine konuştu. Şirket, alan adlarını Names.club üzerinde sergiliyor.

Jeff Sass: “.club” Pazarlama Direktörü

Bir diğer yeni gTLD kayıt operatörü. “.GLOBAL”ın CEO’su Rolf Larsen’ın konuşması, yeni uzantılarda premium alan adlarına nasıl değerleme yapılabileceği üzerineydi.

Rolf Larsen: .Global’in CEO’su.

Donuts Inc. kıdemli broker’ı Jebediah Burnett (altta sağda) ve moderatör Braden Pollock. Donuts, altı haneli yeni gTLD alan adı satışına imza attı. Burnett’ın konuşması bu üst düzey satışlardan üzerineydi.

Jebediah Burnett (sağda) ve Braden Pollock

Kahve molasından sonra öğleden sonraki oturum 1: 00’de Avrupa’daki yeni Genel Veri Koruma Yönetmeliği’nin (GDPR) etkileriyle ilgili bir oturum oldu. Katılımcılar (soldan sağa) Michele Neylon (CEO & Founder, Blacknight), Thomas Rickert (Rickert Law Firm) ve moderatör Kevin Murphy (DomainIncite.com) idi.

Michele Neylon – Thomas Rickert – Kevin Murphy

Öğle tatilinden sonra NameMotion.com CEO’su Antonio Villamarin ile kamuya açık veriler, özel veriler ve veri bilimi ve matematiğine yatırım yaparak Yapay Zeka’nın yüksek frekanslı alan adı yatırımlarına nasıl uygulanacağı konusunda teknik olmayan bir konuşma yaptı. (domainog: bu konuşma güzelmiş, videosuna erişirsem yayınlarım).

Antonio Villamarin’in sunusu

Bir sonraki oturum Alan Adı Portföy Değerleme üzerineydi. Konuşmacılarsa (soldan sağa) moderatör Braden Pollock, Antonio Villamarin (Namemotion.com), Alan Shiflett (Kıdemli Müdür Aftermarket, GoDaddy), Ana Paula Vazquez (Ülke Müdürü, Sedo) ve Adam Wagner (TeamInternet Hesap Yöneticisi).

Alan adı portföy değerleme oturumu

Açılış gününün son oturumu, alan adından para kazanma üzerineydi. Konuşmacılarsa (soldan sağa) moderatör Braden Pollock, Michael Bereslavsky (Domain Magnate), Freddy Schiwek (CEO, Zonat), Yancy Naughton (Kurucu, HasTraffic), Joel Ghebaly (Ürün Yönetimi Müdürü, Sedo) ve James Tuplin (Yönetmen) İş Geliştirme, Bodis).

Açılış günü son oturum konuşmacıları

NamesCon Europe, Bugün yani Cuma sabahı saat 09: 30’da (Valensiya yerel saati ile) başlayıp akşam gerçekleşecek sosyal etkinlikleriyle beraber yine tam gün sürecek. Etkinlikte, Valencia Turu ve bir paella öğle yemeği ile sona erecek.

Domainog: Henüz konuşmaların içeriklerine dair bir bilgi yoksa da nasılsa çıkacaktır. NamesCon, önemli bir etkinlik ve olabildiğince hep alan adı haberleri içinde yer vermeye çalışıyorum ki satır aralarından kim ne kapsa önemlidir…

 

Kaynakdnjournal.com/archive/lowdown/2018/dailyposts/20180607.htm

domain haberleri