Domain Haberleri

Via.com 75 Milyon Dolara Satıldı

By , - Domain Haberleri - .
via.com

FİLEDELFİYA (ebix) —Nasdaq listesinde yer alan yazılım firması Ebix, Hindistan menşeli via.com‘u, 75 milyon dolarlık bir anlaşma ile satın aldı. Anlaşma, Ebix’in Singapur’daki bağlı kuruluşu Ebix Cash tarafından gerçekleştirildi.

Via.com’un hizmetleri arasında seyahatin yanı sıra cep telefonu şarjları, para transferleri, sigorta, ön ödemeli hediye kartları ve diğer perakende ürünlerde bulunuyor. Yılda 24.5 milyon işlem gerçekleştiren Via.com’un çevrimdışı ağı Hindistan’da 85.000, Endonezya’da 14.700, Filipinler’de 9.900, Singapur’da 600, BAE ve Umman’da 350 temsilciden oluşuyor.

via.com resmi anlamda ilk olarak 2007 yılında 157.500$ dolara satılmış ve devam eden 2008 ile 2010 (Ocak) tarihleri arasında Sedo’da “teklif usulü” olarak satışta beklemiş. Ocak ayından sonra ise halen aktif olan via.com’un önceki arayüzlerine ulaşıyoruz.

 

DOMAİNOG: 75 milyon dolar tabi ki alan adının fiyatı değil, ama yapılacak uzun vadeli bir yatırımın, sağlam bir alan adı üzerine kurulduğunu görmek adına güzel bir örnek (ki bu fiyatın içinde alan adı da var). Bugün bu firma batmış bile olsa, via.com hayatına aynı kalite ama farklı bir içerikle devam edecektir. Tabi ki üzerine neyin nasıl inşa edileceği de önemli ancak yine de arsa kaliteli olduktan sonra üzerine her şey kurmak mümkün.

 

Kaynaktnooz.com/article/via-com-sold-to-financial-services-specialist-for-75-million/

domain haberleri
Diğer ilgili haberler