Domain Haberleri

VirnetX – Apple Patent İhlali Davası Sonuçlandı

NEVADA (virnetx) — Teksas Birleşik Devletler Bölge Mahkemesinde VirnetX ile Apple arasındaki patent ihlali davası sonuçlandı.

Dava, İnternet güvenlik yazılımı ve teknoloji şirketi olan VirnetX’in lehine sonuçlanırken, Apple Inc’ye çıkan fatura brüt 302.4 milyon dolar. Ayrıca bu faturaya mağduriyet ihlali olarak 41 milyon dolar ve tarafların ortaklaşa kararı sonucu hak ihlalleri, faizler, avukatlık ücretleri, ek maliyetler vb. olarak 96 milyon dolar daha eklenince toplam çıkan fatura 439 milyon dolara ulaşıyor.

VirnetX CEO’su ve Başkanı K. Larsen;

Mahkemenin 439 milyon dolarlık kararından memnun kaldık. Mahkemenin, iPhone, iPad ve Mac Ürünleri başına 1.20 dolarlık bir ücret çıkarmakla kalmayıp kasıtlı ihlal, faiz ve avukatlık ücretlerinin de eklendiği 439 milyon dolarlık kararından memnun kaldık. Bu sonuç, aynı jüri tarafınca Apple’a karşı lehimize gerçekleşen üçüncü karardı… Apple ürünlerinin satışları da büyük olduğu olduğu için bu son kararın miktarı da büyüktü. Belirlenen oranın, küresel lisanslama ve diğer çalışmalarımıza büyük katkı sağlayacağına inanıyoruz…

dedi.

VirnetX Hakkında

VirnetX kimdir: 4G LTE Güvenliği de dahil olmak üzere güvenli iletişim üzerine patentli olan bir teknoloji ve yazılım şirketi. Anında mesajlaşma, VoIP, akıllı telefonlar, e-Okuyucular (eReaders) ve Video Konferanslarında güvenli iletişim için üzerinde çalıştıkları GabrielSecure.com sitesini (“Gabriel Connection Technology” (Gabriel Bağlantı Teknolojisi)) veya VirnetX hakkında bilgi almak için resmi web VirnetX.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Halen New York borsasında VHC hisse kodu ile işlem gören şirketin portföyünde ABD’da 115 ve uluslararası dolaşımda 50’nin üzerinde patent başvurusu bulunuyor.

 

DOMAINOG: Mahkemenin konusu,  VirnetX’in koruması altında olan güvenlikle ilgili patentlerin, iPhone, iPad ve Mac ürünlerinde kullanılması. Bizi ilgilendirense VirnetX’in koruması altında olan ve halen web sitelerindeki bilgileri göre aktif olarak kullandıkları güvenli alan adı çözümleri. Bunun yazısını ise daha müsait olunca ele almayı düşünüyorum.

 

Kaynakvirnetx.com/virnetx-receives-courts-final-judgment-affirming-jurys-verdict-1-20-per-infringing-apple-device/

Dava İncelemetr.scribd.com/document/325639652/IPR2015-00870-FinalDetermination

domain haberleri