Domain Haberleri

Walmart, Art.com’u Satın Aldı

By , - Domain Haberleri - . Etiketler:

USA (cnbc) — Walmart, henüz belli olmayan bir fiyatla Art.com‘un varlıklarını -katalog, IP, ticari ad ve ABD işlemleri dahil- almayı planlıyor. Anlaşmanın önümüzdeki takvim yılının başlarında tamamlanması bekleniyor.

Walmart, 2016’da yaklaşık 3 milyar dolarlık Jet.com‘u satın almasından bu yana, giyimden iç çamaşırına kadar çeşitli kategorilerde e-ticaret şirketi koleksiyonu oluşturuyor. Markalar arasında şu anda ModCloth, Moosejaw, Bonobos, Eloquii ve Bare Necessities de bulunmakta.

Art.com’un dünya çapında en büyük çevrimiçi sanat ve duvar dekoru satanlarından biri olduğunu söyleyen Walmart, bu devralımın Walmart’ın son zamanlardaki diğer anlaşmalarına benzer olduğunu ve Art.com’un son zamanlarda yıllık 300 milyon dolardan fazla satış getirdiğini söyledi.

Art.com’daki ürünlerin Walmart.com, Jet.com ve Hayneedle.com’da da satılacağını söyleyen Walmart, Art.com’un bağımsız bir web sitesi olarak çalışmaya devam edeceği bilgisini de verdi. Art.com’dan Walmart mağazalarına ürün ekleme planları hakkında ise henüz bir yorum yapmadı.

Kıdemli başkan yardımcısı Anthony Soohoo;

Geleceği düşündüğümüzde sanat, artırılmış gerçeklikte yararlanacağımız alanlardan biri olacak.

dedi. Anlaşmanın önümüzdeki yılın başlarında gerçekleşmesi bekleniyor.

 

Faydalanılan Kaynaklar:

corporate.walmart.com/article/artcom-fact-sheet

observer.com/2018/12/walmart-art-com-purchase-strategy-vs-amazon/

cnbc.com/2018/12/06/walmart-to-acquire-online-home-decor-retailer-artcom.html

thedomains.com/2018/12/06/walmart-acquires-art-com

domain haberleri