Domain Haberleri

Yasal Bildirimler

DİKKAT: WEB SİTESİNİ KULLANMADAN ÖNCE LÜTFEN BU KOŞULLARI DİKKATLİCE OKUYUN. WEB SİTESİNİ KULLANMANIZ, ŞARTLARI KABUL ETTİĞİNİZ ANLAMINA GELİR. ŞARTLARI KABUL ETMİYORSANIZ WEB SİTESİNİ KULLANMAYINIZ.

1.1 Yasal Bildirimler, Sitenin Kullanımı

Domainog’un ve/veya Domainog’un yan sitelerinin, ortaklarının veya ilgili sitelerinin sahip olduğu ve işlettiği bu Web sitesine hoş geldiniz (bu Kullanım Koşulları metninde bundan sonra Domainog, Sit.’e ve onun yan sitelerine, ortaklarına ve ilgili sitelerine “Domainog” olarak atıfta bulunulacaktır) (“Site”). Domainog, Sitenin kullanımına ilişkin aşağıdaki hüküm ve koşullara bağlı kalmak suretiyle Siteyi, ziyaretçilerine yönelik bir hizmet olarak sürdürmektedir (“Kullanım Koşulları”). Domainog, önceden bildirim yapmadan Site içeriğini ve bu Kullanım Koşullarını belirli aralıklarla değiştirme hakkını saklı tutar.

1.1.1 Site İçeriğinin Kullanımı

Aşağıdaki hükümlere bağlı kalmak koşuluyla Sitedeki içerikleri görüntüleyebilir, indirebilir ve yazdırabilirsiniz. (a) içerik, yalnızca kişisel ve ticari olmayan amaçlarla bilgi edinmek üzere kullanılabilir; (b) içerik hiçbir şekilde düzenlenemez ve değiştirilemez ve (c) orijinal materyallerde ve materyallerin tüm kopyalarında bulunan telif hakkı bildirimlerini ve mülkiyete dair diğer bildirimleri koruyacağınızı kabul edersiniz. Bu sitede yer alan materyalleri ve içerikleri kamusal veya ticari amaçla çoğaltamaz, yeniden yayınlayamaz kamuya görüntüleyemez, sergileyemez, dağıtamaz veya kullanamazsınız veya herhangi bir değişiklik hazırlayamazsınız veya Siteden aldığınız çalışmalardan yeni çalışmalar türetemezsiniz.

Domainog’un açık yazılı izni olmadan Domainog markasını, logosunu veya mülkiyete dair diğer bilgilerini (resimler, metinler, sayfa düzenlemeleri veya formlar da dahil olmak üzere) kendi kullanımınıza uyarlamak üzere düzenleyemezsiniz veya düzenleme tekniklerini kullanamazsınız. Domainog’un açık yazılı izni olmadan Domainog’un ismini veya markalarını kullanan hiçbir meta etiketi veya diğer “gizli metni” kullanamazsınız. Hiçbir Domainog logosunu veya diğer müseccel grafikleri veya bağlantının parçası olan markaları açık yazılı bir izin almadan kullanamazsınız. Domainog’un yazılı yetkisi olmadan bu materyallerin başka herhangi bir Web sitesinde veya ağ tabanlı bilgisayar ortamında herhangi bir amaçla kullanılması yasaktır.

Domainog’un geleceğe ilişkin beklentileriyle ilgili olarak Site’de yer alan tüm beyanlar, Güvenlik yasalarına göre “ileriye dönük beyanlar”dır. Gelecekteki sonuçların elde edileceğine dair hiçbir garanti yoktur ve mevcut sonuçlar öngörülerden, tahminlerden ve Sitede yer alan özet bilgilerden farklı olabilir. Mevcut sonuçların büyük ölçüde değişiklik göstermesine neden olabilecek önemli faktörler olabilir ancak bunlarla da sınırlı değildir.

1.1.2 İncelemeler, Yorumlar, İletişim ve Diğer İçerikler

Domainog bu site aracılığıyla gizli veya özel bilgilerinizi almak istemez. Bu Siteye ileteceğiniz veya göndereceğiniz tüm materyallerin, bilgilerin veya diğer tebliğlerin özel veya gizli olmadığı varsayılacaktır. Müstehcen, yasa dışı, tehditkar olmayan, iftira içermeyen ve üçüncü bir tarafın gizliliğine saldırıda bulunmayan ve fikri mülkiyet haklarını ihlal etmeyen yorumları gönderebilir ve diğer içerikleri iletebilirsiniz. Ayrıca bu içerikler yazılım virüsleri, toplu postalar, zincirleme mektuplar veya “istenmeyen e-posta” içeremez. Sahte bir e-posta adresi kullanamazsınız ve herhangi bir kişiyi veya varlığı temsil edemezsiniz. Aksi takdirde bilginin kaynağına ilişkin olarak kişileri yanıltmış olursunuz. Haber almak amacıyla Domainog’a göndermiş olduğunuz kişisel olarak tanınmanızı sağlayacak bilgiler, Domainog’un Gizlilik Bildirimi uyarınca ele alınacaktır.

İçerik veya bilgi yolladığınızda bu içerikleri yalnız başına veya Domainog haber ve hizmetleriyle birlikte dünya çapındaki herhangi bir ortamda veya formatta çoğaltmak, kullanmak, değiştirmek, yayınlamak, uyarlamak, çevirmek, bunlardan türemiş çalışmalar oluşturmak, bunları dağıtmak ve görüntülemek için Domainog’a tamamen ödenmiş, özel olmayan, telifsiz, müebbet, feshedilemez ve alt lisansı alınabilir bir hak tanımış olursunuz. İçeriği veya bilgiyi gönderdiğinizde ayrıca bilginin ve içeriğin doğru olduğunu, gönderdiğiniz bilginin ve içeriğin sahibi olduğunuzu veya bunları gönderme izniniz olduğunu ve içeriğin kullanılmasının üçüncü tarafların haklarını ihlal etmeyeceğini veya herhangi bir kişinin veya varlığın zarar görmesine sebep olmayacağını beyan ve tefekkül edersiniz. Tüm iddialara, giderlere, yükümlülüklere, kayıplara, makul avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere, sunduğunuz içerik veya bilgilerden kaynaklanan masraflara ve hasarlara karşı Domainog çalışanlarını, avukatlarını ve temsilcilerini (“Tazminat Alanlar”) savunacağınızı, tazmin edeceğinizi ve mağdur etmeyeceğinizi kabul ediyorsunuz.

1.1.3 Domainog Tarafından Site Üzerinden Sunulan Haber ve Diğer Hizmetler

Domainog, Site üzerinden haber ve servisler sunar. Domainog’dan bir haber veya hizmet almak için Siteye üye olduğunuzda, bu haber veya hizmet için geçerli olan özel sözleşmenin hüküm ve koşullarını kabul edersiniz. Sitede sunulan bu haber veya hizmeti kullanımınız, bu haber veya hizmetle ilgili sözleşmedeki hüküm ve koşullara tabidir. Bu sözleşmede belirtilenler hariç, Domainog bu Web sitesinde yer alan hiçbir haber açıklamasının veya içeriğin doğru, mevcut, güvenilir, eksiksiz veya hatasız olduğunu garanti etmez.

1.1.4 Patent Bilgisi

Domainog, bu Sitede açıklanan ve/veya sunulan haberler ve diğer hizmetler için geçerli olan bir veya daha fazla uluslararası patentin sahibidir. Bu tür patentli buluşlar Domainog’un münhasır mülkiyetidir ve Domainog, herhangi bir sözleşmede veya bu Kullanım Koşullarında özel olarak verilmeyen bu gibi buluşların tüm haklarını saklı tutar. Domainog’un sanal patent markalama sayfasına şu adresten ulaşılabilir: www.Domainog.com

1.1.5 Telif Hakkı Bilgisi

Site ve Sitede yer alan içerikler Domainog’un veya tedarikçilerinin mülkiyeti olup telif hakkı yasaları ve uluslararası anlaşma hükümlerince korunmaktadır. İçeriklerin ve bu Sitede ve bu Siteyle bağlantılı olarak kullanılan yazılım uygulamalarının derlenmesi, düzenlenmesi ve görüntülenmesi Domainog’un münhasır mülkiyetidir. Domainog, Domainog’un hiçbir sözleşmesinde veya Kullanım Koşullarında özellikle verilmeyen içeriklerinin ve Sitenin tüm haklarını saklı tutar.

1.1.6 Telif Hakkı Şikayetleri

Domainog, diğerlerinin fikri mülkiyetlerine saygı duyar. Çalışmanızın telif hakkınızı ihlal edecek şekilde çoğaltıldığını düşünüyorsanız, Telif Hakkı İhlaliyle ilgili Şikayette Bulunmak için lütfen Bildirim ve Prosedür bölümümüzü takip edin.

1.1.7 Ticari Marka Bilgisi

DOMAINOG ve sitemizde belirtilen diğer markalar, Türkiye’de ve/veya diğer ülkelerde kayıtlı ticari markalardır. Sitede açıklanan diğer Domainog markaları, grafikleri, logoları, sayfa başlıkları, düğme imgeleri ve yazılar, Domainog’un hizmet markaları, ticari markaları ve ticari takdim şekilleri olup yalnızca Domainog’un münhasır mülkiyetidir. Domainog’un hizmet markaları, ticari markaları ve ticari takdim yolları müşteriler arasında karışıklığa yol açacak şekilde, Domainog’u küçük düşürecek veya itibarını sarsacak şekilde ve Domainog’un sponsor olmadığı, onaylamadığı veya üretmediği herhangi bir hizmetle veya haberle bağlantılı olarak kullanılamaz. Bu sitede görünen, Domainog’un veya bağlı sitelerinin sahibi olmadığı diğer tüm ticari markalar, kendi sahiplerinin mülkiyetidir. Bunlar Domainog’un veya bağlantılı yan sitesi olabilir veya olmayabilir, Domainog veya siteleriyle bağlantılı olabilir veya olmayabilir ya da Domainog veya bağlı sitelerince destekleniyor olabilir ya da olmayabilir.

1.1.8 Gizlilik Açıklamaları

Gizlilik hakkınıza saygı duyuyoruz. Bu nedenle gizlilik uygulamalarımız hakkında sizi bilgilendirmek üzere bir Gizlilik Bildirimi oluşturduk. Domainog iTRUTS Gizlilik Programı lisansına sahiptir ve iTRUTS güven işaretini kullanma yetkisi vardır. Lütfen gözden geçirmekte olduğunuz site için geçerli Gizlilik Politikası’nı görüntüleyin.

1.1.9 Üçüncü Taraf Web Siteleri ve Bilgileri

Site, üçüncü taraf Web sitelerine giden köprüler içerebilir veya üçüncü taraf içeriğine erişilmesini sağlayabilir. Bu bağlantıları kullandığınız zaman bu Siteden ayrılırsınız. Domainog bu üçüncü taraf sitelerinin hepsini gözden geçirmemiştir ve bu sitelerde bulunan içeriği kontrol etmez, onaylamaz veya garanti etmez. Domainog’un bu tür siteleri veya sitelerde yer alan bilgileri, yazılımları, haberleri, hizmetleri veya materyalleri temsil etmediğini ve üçüncü taraflara ait bir siteyle ilişkili içeriklerin, ilgili bağlantıların, kaynakların veya hizmetlerin hiçbirinden sorumlu olmadığını kabul edersiniz. Ayrıca, bu Siteye bağlantısı olan herhangi bir üçüncü taraf Web sitesine erişmeniz gerekirse, bunu yaparken riski üzerine aldığınızı ve Domainog’un üçüncü taraf içeriklerini kullanımınıza bağlı olarak oluşan herhangi bir kayıptan ve hasardan sorumlu olmadığınızı kabul ediyorsunuz. Bağlantılar ve bu sitelere erişim, yalnızca sizin rahatlığınız için sağlanmaktadır.

Domainog’dan giden tüm bağlantılar yalnızca bilgi edinme amaçlıdır. Bu bilgilere güvenerek gerçekleştirdiğiniz işlemlerin hiçbirine ilişkin hataların veya gecikmelerin sorumluluğunu üstlenmez.

1.1.10 Yasal Uyarı

SİZ VE DOMAINOG ARASINDA İMZALANAN BİR SÖZLEŞMEDE AÇIKÇA BELİRTİLMEDİĞİ SÜRECE, BU WEB SİTESİNDE SUNULAN TÜM İÇERİKLER, HİZMETLER, HABERLER VE ARAÇLAR HERHANGİ BİR AÇIK VEYA ZIMNİ GARANTİ OLMADAN “OLDUĞU GİBİ” SAĞLANMAKTADIR. DOMAINOG VE ONUN OLASI YAN DESTEK BAĞLANTILARI, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VE İHLAL ETMEME GARANTİLERİ DE DAHİL OLMAK ÜZERE ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK KAYDIYLA HİÇBİR AÇIK VEYA ZIMNİ GARANTİYİ KABUL ETMEZ. YALNIZCA SİTENİN, SİTE İÇERİĞİNİN VE DOMAINOG TARAFINDAN SUNULAN HABER VE HİZMETLERİN AMAÇLANAN BAŞVURU VE KULLANIMINIZA UYGUNLUĞUNDAN SORUMLUSUNUZ. DOMAINOG SİTENİN, SİTE İÇERİĞİNİN VEYA DOMAINOG TARAFINDAN SİTE ÜZERİNDE SUNULAN HABER VE HİZMETLERİN GEREKSİNİMLERİNİZİ KARŞILAYACAĞINI GARANTİ ETMEZ. SİZİNLE DOMAINOG ARASINDA İMZALANAN HERHANGİ BİR SÖZLEŞMENİN HÜKÜMLERİNE BAĞLI KALMAK SURETİYLE, DOMAINOG’A, ONUN TEDARİKÇİLERİNE VEYA LİSANS VERENLERE HASAR İHTİMALİ BİLDİRİLMİŞ OLSA BİLE DOMAINOG, ONUN TEDARİKÇİLERİ VE LİSANS VERENLER HERHANGİ BİR DOĞRUDAN, DOLAYLI, ÖZEL, İLİŞKİLİ, TESADÜFİ VEYA CEZAİ HASARDAN SORUMLU DEĞİLDİR. BAZI DEVLET YASALARI ZIMNİ GARANTİLER ÜZERİNDE SINIRLANDIRMALARA VEYA BELİRLİ HASARLARIN HARİÇ TUTULMASINA VEYA SINIRLANDIRILMASINA İZİN VERMEZ. BU YASALAR SİZİN İÇİN GEÇERLİYSE YUKARIDAKİ YASAL UYARILARIN, İSTİSNALARIN VEYA SINIRLANDIRMALARIN BAZILARI YA DA HİÇBİRİ SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR VE EK HAKLARA SAHİP OLABİLİRSİNİZ.

1.1.11 Tazminat

Tüm iddialara, giderlere, yükümlülüklere, kayıplara, makul avukatlık ücretleri de dahil olmak üzere çıkan masraflara ve hasarlara karşı Domainog çalışan ve temsilcilerini (“Tazminat Alanlar”) savunacağınızı, tazmin edeceğinizi ve mağdur etmeyeceğinizi kabul ediyorsunuz, (i) Site veya köprü bağlantılı Web sitesi kullanımınızla ilgili olarak veya (ii) tedarik ettiğiniz içerik sebebiyle kişilerin Tazminat alması gerekebilir.

1.1.12 İlgili Yasalar

Siteye erişiminizle ve kullanımınızla ilgili tüm konular, yasalar veya ihtilafi hukuki ilkelere bakılmaksızın görüntülemekte olduğunuz belirli Web sitesinin barındırıldığı ülkelerin yasalarına tabidir. Siteyi kullanmanıza veya Site erişiminize ilişkin tüm yasal işlemler ve adli muameleler görüntülemekte olduğunuz belirli Web sitesinin barındırıldığı yetki sınırı içindeki bir eyalet mahkemesinde veya başka bir mahkemede başlatılacaktır.

Bu Kullanım Koşullarında yer alan herhangi bir hükmün geçersiz veya uygulanamaz olduğu tespit edilirse, bu tespit Kullanım Koşullarının geri kalan kısmını etkilemeyecektir ve Kullanım Koşulları, söz konusu hükümleri geçerli ve uygulanabilir hale getirmek için gerektiği gibi asgari ölçüde düzenlenmiş sayılır.

1.1.13 Zararlı Davranış

Domainog tarafınca sağlanan haberlerdeki zararlı davranış ya da yanlış olabilecek bir haberle ilgili herhangi bir sorunuz için lütfen şu adresten Domainog ile iletişime geçin:

E-posta: bilgi@Domainog.com

Domainog Müşteri Hizmeti
Domainog, Sit.
Türkiye

1.1.14 İletişim Bilgileri

Kullanım Koşullarına ilişkin sorularınız varsa lütfen Domainog‘a ulaşın.