Domain Haberleri

Yeni Kripto Uzantılar Değerli Olabilir mi?

By , - Domain Haberleri - . Etiketler: , , ,
Kripto Alan Adları

MASSACHUSETTS (di) — ICANN‘in resmi bir açıklaması olmasa da görünen o ki, yeni uzantılar üzerine ikinci bir başvuru süreci mümkün olabilir.

Alan adı endüstrisinde şu andaki en büyük trendlerden biri kripto ile ilgili domainler ve yapılan yatırımlar da oldukça fazla. NamePros alan adı satış raporlarını izleyen herkes, kripto alan adlarının düzenli olarak satıldıklarını görebilir. Eğer şirketler yeni gTLD uzantılar için başvurmuş olsalardı kripto alan adları oldukça popüler olurdu. Başvuru sahipleri adına düşünecek olursak, olası uzantılar neler olabilirdi;

  • .Coin
  • .Bitcoin
  • .Crypto
  • .Etherium
  • .ICO
  • .BTC
  • .BCC
  • .Token
  • .Wallet

Peki bir alan yatırımcısının bakış açısı ile bakarsak, bu alan adları gerçekten değerlenebilirmiydi? Yeni gTLD kayıtlarından bazılarının satış sonrasında nispeten az satış yapmasına rağmen yine de iyi sonuç aldıkları görünüyor. Bu tür alan adlarıyla ilgili büyük risk, uygulama sürecinin uzun sürebileceğidir. Bir şirket bir uzantı başvurusunda bulunabilir ve alan adlarının satışa sunulması da birkaç yıl sürebilir. Tüm bunlar sadece bir tahminden ibaret olsa da zamanla çok şey değişebilir ve gelecekte kripto piyasası çok daha farklı noktalara da gelebilir, hatta belki de o gelecek çok yakındır.

 

DOMAINOG: Yeniler arasında en sevdiğim uzantıların başında (özellikle bu kripto paralardaki trendler yüzünden) .cash geliyor. Sadece 3 tane almıştım ve 1 tanesini satabildim. Bahsi geçen yeni kripto uzantılar henüz yoksalar da .cash uzantısına bakınca neler olabildiği açıkça görünüyor. 2014 yılından beri yükselen trendini hiç bozmayan nadir uzantılardan ve hala yükseliyor. Yeni uzantılar için ikinci bir tur fikri! Evet, aslında düşünmedim değil. Eğer bir an için objektif bir gözle bakmaya çalışırsak, genel yapının kabuk değiştirdiği rahatlıkla görebiliriz. Ben buna “İnternet yeniden doğuyor” diyorum. Ha doğum nasıl sonuçlanır bilmiyorum ama kral hala kral mı kral. Bu yüzden alan adı endüstrisi ile ilgili her türlü haber önemli diyor, okuyup izleyip fırsatları değerlendirmeye bakmak, kısa ve ortanın yanı sıra uzun vadeli planları da göz ardı etmemek gerek diyorum!

 

Kaynakdomaininvesting.com/will-cryptocurrency-new-gtld-domain-names-valuable/

domain haberleri