Domain Haberleri

İngilizce Jenerik Spor Domainleri Ne Durumda

Jenerik alan adlarının markaya değer kattığı söylenir. Hangi kategoride olursa olsun jenerik domainler, önemli bir güven göstergesi. Bu yazıda hedef, spor kategorisindeki jenerik alan adlarının, potansiyel olarak kullanılıp kullanılmadıkları veya ne durumda olduklarını görmek için.

By , - Domain Haberleri - . Etiketler: , ,
Jenerik Spor Domainleri

Jenerik alan adlarının markaya değer kattığı söylenir. Hangi kategoride olursa olsun jenerik domainler, önemli bir güven göstergesi. Bu yazıda hedef, spor kategorisindeki jenerik alan adlarının, potansiyel olarak kullanılıp kullanılmadıkları veya ne durumda olduklarını görmek için.

Rugby.com

Rugby, İngiltere’de başlayan popüler bir spor. Peki Rugby.com’un sahibi kim? Şaşırtıcı bir şekilde, alan adının yönlendiği sitenin sporla ilgisi çok az. Moda markası Polo Ralph Lauren, 2004 yılından beri alan adının sahibi. DNJournal’a göre Polo Ralph Lauren, Rugby Ralph Lauren markasının lansmanı için alan adını 350.000 dolardan satın almış. O zamandan beri rugby.com alan adı, Polo Ralph Lauren’in ana sayfasına (ralphlauren.com) yönlendiriyor.

Football.com

Football.com, California merkezli bir şirkete ait ama içerik Amerikan futboluna yönelik değil. Bunun yerine, Football.com büyük oranda İngiliz Premier Ligi ve diğer Avrupa liglerinden gelen videolara, haberlere ve transfer söylentilerine yer veren bir site. football.co’nun bile Sedo’da 150.000 dolar listelendiğini düşünürsek .com için değerini düşünmek bile çok güç. Ve dünya üzerinde böylesine geniş bir kitleye hitabeden bu site için şu anda “pasifte” demek pekte yanlış olmaz.

Cricket.com

Kriket, dünyadaki en popüler üçüncü spor dalı. İlk kaydı 1995 görünüyor ve GoDaddy’de kayıtlı. 2007’ye kadar kriket ile ilgili bir dizin olarak hizmet veren alan adı şu an Global Cricket Ventures adlı bir Hint bir yatırım şirketine ait görünen “Voodoo.com” aracılığı ile park edilmiş durumda. Alan adında hiçbir içerik olmamasına rağmen, şu anda Alexa sıralamasında 300.000′ seviyelerinde devam ediyor.

Golf.com

Golf ile ilgili olarak “GolfLessons.com”, “GolfCoursesGuide.com” ve ” GolfSwing.com “un gibi  alan adları bile geçmişte 50.000 dolardan daha yüksek fiyatlara satılmış. Şu anda bile Sedo‘da golfplatz.com 22 teklif görmüş ve istenen fiyat 70.000 Euro. Golf.com, MarkMonitor Inc. üzerinde 1995 kayıtlı. şu anda aktif olarak çalışan site Time Inc.’ye ait. Alexa 20k seviyelerinde.

Tennis.com

Bu yılın başlarında, DomainInvesting.com’un Elliot Silver’ı “Tennis.com” un 8 milyon dolarlık bir anlaşma kapsamında satıldığı haberi geçilmiş. Önceden Tennis Media Şirketi’ne ait olan adı şu anda Sinclair Broadcast Group, Inc. üzerinde. Dünya çapında popüler durumda görünen sitenin Alexa sıralaması da Golf’ün ki ile hemen hemen aynı, 20. İlginç tesadüf, bu alan adı da 96 kayıtlı.

Basketball.com

NBA web sitesine göre, kırk ülkede yüksek ilgi gören bir spor. Maalesef artan bir popülerlik, Basketball.com’a özgü nitelikte olmayan bir şey değildir. Sitenin arşivlenmiş sürümlerine göre, Basketball.com bir zamanlar gelişmiş bir web sitesi düzenledi, ancak son dört yılda ad bir sonraki sayfaya ev sahipliği yapıyor. Basketball.com’da 95 kayıtlı. Özellikle 2004-2008 arasında aktif olarak faaliyet gösteren site yaklaşık son 10 yıldır parkta değil ama tek sayfalık bir açılış sayfası ile pasif durumda. Heat.com, Warriors.com ve Kings.com’un sahibi NBA’in henüz basketbol.com’u bu seriye eklememiş olması şaşırtıcı.

Baseball.com

Beyzbol, hem izleyici sayısı hem de amatör oyuncular açısından Amerika’nın en popüler oyunu. 1997 Enom kayıtlı Baseball.com; motels.com, bag.com ve birkaç iki harfli .Com’un da aralarında bulunduğu binlerce alan adından oluşan mükemmel bir portföye sahip Reflex Publishing’e ait. Bir kaç yıl öncesine kadar dizin olarak faaliyet gösteren site şu anda pasif durumda.

 

Kaynaknamepros.com/blog/7-generic-sports-domains-and-how-theyre-used.1034815/

domain haberleri