Domain Haberleri

Reiwa Dönemi ve Alan Adı Endüstrisi

By , - Domain Haberleri - . Etiketler: , ,

ANKARA (domainog) — Japonya’da çağ isimleri tüm zamanlarda önemli olmuştur. Reiwa dönemi ise, 1 Mayıs’ta Prens Naruhito’nun tahta geçmesiyle başlayacak yeni dönemin adı.

Reiwa’daki “wa”nın ‘barış’, ‘barışçıl’ gibi anlamları var. “rei” ise çağ adı olarak daha önce hiç kullanılmamış ve normalde ‘komut’, ‘yasa’ veya ‘neden’ gibi anlamlar taşıyor. Bununla birlikte ‘hayırlı’ veya ‘iyi’ gibi anlamlara da gelebiliyor.

Reiwa.com alan adı 2000 yılında, Reiwa.net ise 2001 yılında kayıt edilmiş. Org ve hemen hemen diğer tüm uzantılar ise 1 Nisan ve sonrasında kayıt edilmiş.

Yıl başından 1 Nisan’a kadar, içinde “reiwa” geçen herhangi bir alan adı kaydı yok. (ve basın açıklaması yapılıyor)

Sadece 1-2 Nisan günü;

  • 358 farklı uzantıda reiwa kaydı yapıldı. (reiwa.org, reiwa.info, reiwa.top, reiwa.us, reiwa.loan, reiwa.biz, reiwa.xyz, reiwa.club, reiwa.online, reiwa.win…)
  • Reiwa ile başlayan toplam yeni kayıt 2.391
  • Tire ve rakam içermeyen yeni kayıtlar 1.542

Hâlâ fırsat var mı? Tabi ki vardır. Peki tek kelime olarak boşta kalan uzantı var mı? O da var: Reiwa.auto (2200 euro), Reiwa.car (2200 euro), Reiwa.bank (900 euro), Reiwa.inc (1800 euro), Reiwa.insurance (900 euro), Reiwa.luxury (600 euro), Reiwa.game (400 euro), Reiwa.radio (260 euro) ve ortalama 50 euro civarındaki 70 kadar uzantı henüz hâlâ boşta. Aman kaçırmayın… 364 gün sonra ödeme günü görüşmek üzere 🙂

 

DOMAINOG: Peki ben ne yaptım? Bir (1) adet kayıt yapabildim ve hepsinin alındığını gören sürüden birine, aldıktan sadece 1 gün sonra hesapla beraber devrettim, hem de 106$ kârla. Yeni yatırımcıların çektikleri fiyatlar ise 10.000 dolarlardan başlıyor, onlara Reiwa Döneminde başarılar diliyorum 🙂 sağlıcakla.

domain haberleri