Domain Haberleri

Vodafone Almanya’dan 5G Mobilite Laboratuarı

AUSTIN (rcrwireless) — Alman basınında çıkan haberlere göre, Vodafone Almanya ülkedeki ilk 5G direğinin aktivasyonunu açıkladı. 5G direği Aldenhoven şehrinde bulunuyor ve 400.000 metrekarelik bir test alanını kapsamakta.

Vodafone Almanya’dan, otomotiv endüstrisi için 5G Mobilite Laboratuarı. 5G’nin ilk ortakları arasında ise Demiryolu şirketi Deutsche Bahn, otomobil firmaları e.GO Mobile, Audi ve Continental yer alıyor. İlk 5G holografik aramanın yapıldığı canlı yayını şirketin 5G ayağının Ceo’su Hannes Ametsreiter yönetiyor.

Arama, Vodafone Almanya’nın Duesseldorf’daki genel merkezinden 70 km uzaklıktaki Aldenhoven’deki bir “e.GO Mover” elektrikli aracı için gerçekleştirildi. Bu araç ağa, 5G Mobilite Laboratuvarı olarak bağlandı. Hologram aramasının teknoloji ortakları ise Ericsson ve Intel. (Atomobil parçaları sitesi AutoParts com tr sitesinde e.go ve fazlası hakkında biraz bilgi bulabilirsiniz)

 

DOMAINOG: Henüz hala standartlarına ilişkin çalışmaların sürdüğü 5G uzun süredir takibimde, ve bu G önceki G’ler gibi olmayacak. Bu, milyonlarca yeni ürün ve hizmet demek, ve tabi ki milyarlarca bağlantı ve IoT demek. Aynı anda yeni ürün ve hizmet demek, yeni yeni alan adları, hatta keşfedilmemiş ve henüz icat edilmemiş ürünlerin alan adları demek. 2 yıl kadar önce “5G + Anahtar kelime” ve “Anahtar kelime + 5G” üzerine sıkı bir araştırma yapmıştım. Pek dişe dokunur şeyler olmasa da 2 yılda sanırım sadece 3 tane alan adı satabilmişim. Elimde halen teklif gelen domainler olsa da altın vuruş yapacak güçte bir alan adı yok… ama olsun, arıyorum 🙂 5G’nin ne olduğuna, neler getirebileceğine ve alan adı endüstrisine katabileceklerine ilişkin sağlam bir haberimse halen taslak aşamasında.

 

Kaynakrcrwireless.com/20181102/5g/vodafone-activates-first-5g-mast-germany-announces-5g-partners

Kaynaktelegeography.com/products/commsupdate/articles/2018/11/02/vodafone-germany-launches-first-5g-mast/

domain haberleri
Diğer ilgili haberler